آسیاتک

بازدید: 26

۳۰۰ میلیارد تومان از کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان از بین رفت/ اگر اقتصاد مقاومتی اجرا نشود وابسته خواهیم شد

عضو هیأت علمی همایش مدیریت و فرهنگ جهادی،‌ گفت: امروز هم جامعه نیازمند یک سازمان برای مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی مانند سازمان جهاد سازندگی در دوران جنگ تحمیلی هستیم.


حسینعلی عظیمی از مدیران جهادگر سابق جهاد سازندگی در حاشیه همایش مدیریت و فرهنگ جهانی گفت: تعدادی از موکب‌داران که  در ایام اربعین در عراق به زائران امام حسین (ع) خدمت‌رسانی کردند با وقوع زلزله در کرمانشاه موکب‌های خود را به مناطق زلزله زده برده و به مردم خدمت کردند و آنها گفتند حدود 300 میلیارد تومان از کمک‌ها  و امکانات مردمی که برای زلزله‌زدگان جمع‌آوری شده بود به دلیل عدم مدیریت جهادی و متمرکز و نبود یک سازمان جهادی تقریبا از بین رفت و به هدف نرسید.  
 
عظیمی افزود: اگر یک سازمان متمرکز و جهادی برای کمک‌های مردم باشد هم اکنون هم می‌توان چندین برابر 300 میلیارد تومان کمک جمع‌آوری کرد و به مردم زلزله‌زده خدمت‌رسانی کرد.  
 
وی با اشاره به تجربه اداره جنگ تحمیلی گفت: در آن زمان سازمان جهاد سازندگی هم نیروهای مردمی و هم کمک‌ها را سازماندهی می‌کرد و کمک‌های مردمی به دست رزمندگان اسلام می‌رسید. مگر زلزله به اندازه جنگ است که الان نمی‌توانند کمک‌های مردمی را به زلزله‌زدگان برسانند و این نشان می‌دهند مدیریت و فرهنگ جهادی ضعیف شده است.  
 
عضو هیات علمی همایش مدیریت و فرهنگ جهادی، گفت: باید سازمان جهادی وجود داشته باشد و مردم آن را بشناسند، اجرای اقتصاد مقاومتی بدون مدیریت جهادی نمی‌شود و اگر اقتصاد مقاومتی نباشد یعنی در اقتصاد وابسته هستیم و اگر استقلال نباشد انقلاب معنا ندارد.  
 
عظیمی با بیان اینکه یکی از شعارهای اصلی انقلاب استقلال بود، گفت: سه جنبه استقلال سیاسی، فرهنگی و اقتصادی مدنظر است که اگر اقتصاد نباشد در بخش سیاسی وابسته و در بخش فرهنگی از فرهنگ اسلام دور می‌شویم و اگر استقلال نباشد از انقلاب چه چیز باقی می‌ماند؟ خون‌های جوانان به پای چه اهداف و آرمانی ریخته شده است؟اگر قرار بود ما نوکر و محتاج و فقیر باشیم پس عزت کجا رفته است؟
 
وی با بیان اینکه امام حسین (ع) برای عزت اسلام شهید شد، گفت: شعار امام حسین (ع) هیهات من الذله یعنی استقلال است و اگر وابستگی داشته باشیم یعنی ذلت را پذیرفته‌ایم. بنابراین مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی اگر نباشد در نسل‌های بعدی بدبخت می‌شویم.  
 
عظیمی افزود: همایش مدیریت و فرهنگ جهادی برای نسل‌های بعدی است و باید کسانی که در این همایش شرکت می‌کنند حداقل این را بدانند که مدیریت کنونی جهاد کشاورزی به صورت جهادی نیست.  
 
عضو هیات علمی همایش مدیریت و فرهنگ جهادی در پاسخ به این پرسش که مگر طبق فرمایش مقام معظم رهبری نباید در مباحث اقتصاد مقاومتی به همایش و بنرهای تبلیغاتی فقط اکتفا نکرد،‌گفت: این همایش‌ها اثر می‌گذارد، حداقل این است که مدیران بدانند وضعیت فعلی، مدیریت جهادی مطلوب نیست.  
 
وی تاکید کرد: در یک سازمان جهادی بین حقوق کارمندان و مدیران اختلاف 10 برابر و یا 20 برابر وجود نداشت بنده که مسئول ستاد کربلا در مهندسی جنگ بودم حقوقم کمتر از یک تکنسین جوشکار بود و اگر تفاوتی وجود داشت بسیار اندک و حداکثر حقوق 100 تومان بود اما الان تفاوت حقوق بالا و پایین به اندازه‌ای شده که آدم‌هایی هستند که می‌خواهند به هر طریق به مقام‌های بالا چنگ بیندازند و هدف آنها خدمت نیست. بلکه دنبال حقوق بالاتر و چند برابر هستند.
loading...

دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

loading...

گزارش ها

قاسمی: نهمین گزارش سه‌ ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام تقدیم مجلس شد

قاسمی: نهمین گزارش سه‌ ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام تقدیم مجلس شد

توضیحات فدراسیون فوتبال درباره فرایند تکمیل گزارش تخلفات لیگ یک

توضیحات فدراسیون فوتبال درباره فرایند تکمیل گزارش تخلفات لیگ یک

نهمین گزارش سه ماهه وزارت امور خارجه به مجلس منتشر شد + متن کامل

نهمین گزارش سه ماهه وزارت امور خارجه به مجلس منتشر شد + متن کامل

زلزله امروز بوشهر مشکلی برای نیروگاه اتمی بوشهر ایجاد نکرده و جای نگرانی نیست/ تلفات جانی گزارش نشده است

زلزله امروز بوشهر مشکلی برای نیروگاه اتمی بوشهر ایجاد نکرده و جای نگرانی نیست/ تلفات جانی گزارش نشده است

تبلیغات

آسیاتک عینک ارزان