آسیاتل

بازدید: 43

آغاز حركت تدريجي به سمت ارز تك‌نرخي

مديرعامل بانك پارسيان گفت: ارز بايد هر چه سريع‌تر در يك شرايط رقابتي قرارگيرد، اجازه دهيم شبكه بانكي كاري كه در سابق انجام مي‌داده را روي ارز انجام دهد و يك نوع بازارسازي براي ارز ايجاد شود تا شايد به تك‌نرخي شدن ارز كمك كند.
كوروش پرويزيان در گفت‌وگو با فارس و در پاسخ به اين سؤال كه چرا به‌رغم وعده‌هاي دولت براي تك نرخي كردن ارز در عمل اتفاقي نمي‌افتد، گفت: در سال‌هاي مختلف شرايطي كه در بازار ارز حاكم بوده از جهت منابع و مصارف بانك مركزي و دولت متفاوت بوده است.  مديرعامل بانك پارسيان افزود: در سال‌هاي گذشته پديده تحريم‌ها هم به شرايط خاص حاكم بر بازار ارز افزوده شد، بنابراين برنامه‌ريزي‌هايي كه در حوزه ارز انجام مي‌شود، احتياط و عزم را مي‌طلبد و به همين دليل هم دولت و هم بانك مركزي با احتياط در اين رابطه عمل مي‌كنند.  پرويزيان گفت: بيانات مسئولان مرتبط نشان مي‌دهد كه حركت به سمت تك‌نرخي شدن وجود دارد، ضمن اينكه كاهش تعداد اقلام وارداتي با ارز مبادله‌اي در دوره اخير نشان مي‌دهد كه بانك مركزي به سمت تك نرخي كردن ارز برنامه‌ريزي و حركت كرده است، اما اتفاقاتي كه پيش مي‌آيد طبعاً تصميمات مسئولان در اين خصوص را تحت‌تأثير قرار مي‌دهد و آنها ناچار هستند كه واكنش متناسب با آن شرايط را داشته باشند.  وي با بيان اينكه نمي‌توان گفت كه دولت و بانك مركزي نمي‌خواهند ارز تك‌نرخي شود، گفت: البته قانون نيز نوع خاصي از رژيم ارزي را تجويز كرده و طبعاً استنباط از چگونگي اجراي اين رژيم ارزي هم مؤثر است. سياستگذار ممكن است استنباط متفاوتي از رژيم ارزي ثبت شده در قانون داشته باشد و نياز است كه آن را مرتب با حوزه قانوني در ميان بگذارد و تغييرات و اصلاحات را به سمت اجراي دقيق‌تر قانون پيش ببرد.  پرويزيان اظهار داشت: كاري كه در سال‌هاي اخير انجام شده يك حركت آرام و تدريجي به سمت ثبات نسبي در حوزه قيمت‌ها بوده است.  عضو هيئت نمايندگان اتاق بازرگاني تهران گفت: در موضوعات ارز يك بخش تصميم‌گيران داخلي سياست‌گذاران پولي هستند كه در فضاي اقتصادي عمل مي‌كنند و با فضاي بين‌الملل مواجه هستند و در فضاي بين‌الملل هم در مورد ارز هم با محدوديت‌ و هم با فرصت‌ مواجه هستيم كه طبعاً اينها در تنظيم ارتباطات كشور و در تنظيم ارتباطات تجاري تأثيرگذار است.  وي افزود: بايد هر‌چه سريع‌تر ارز در يك شرايط رقابتي قرار بگيرد و اجازه دهيم شبكه بانكي كاري كه در سابق انجام مي‌داده را روي ارز انجام دهد و يك نوع بازارسازي براي ارز ايجاد شود تا شايد به اين ترتيب به تك‌نرخي شدن ارز كمك شود.  پروزيان اظهار داشت: اطمينان خوبي كه دولت داده اين است كه نرخ ارز را با يك ثباتي براي فعالان اقتصادي مشخص كند و امسال هم نرخ ارز را در لايحه بودجه 97؛ 3 هزار و500 تومان اعلام كرده‌اند كه البته اين نرخ از جهت نزديكي به نرخ ارز مبادله‌اي ممكن است محل چالش و بحث باشد. 

loading...
 • آغاز حركت تدريجي به سمت ارز تك‌نرخي


  مديرعامل بانك پارسيان گفت: ارز بايد هر چه سريع‌تر در يك شرايط رقابتي قرارگيرد، اجازه دهيم شبكه بانكي كاري كه در سابق انجام مي‌داده را روي ارز انجام دهد و يك نوع بازارسازي براي ارز ايجاد شود تا شايد به تك‌نرخي شدن ارز كمك كند.
 • حركت امواج به جاي حركت آدم‌ها


  توجه ويژه به حوزه‌هاي نرم‌افزاري مي‌تواند بسياري از نيازهاي روزانه و شهري شهروندان را برطرف سازد.
 • كسري بودجه، ارز را تك‌نرخي مي‌كند!


  سياست ارزي بيش از هر سياست اقتصادي ديگر وامدار تحولات سياسي است آنچنان كه تأكيد بر ارز تك نرخي از ماه‌هاي اول دولت يازدهم وزمستان 92 از سوي نوبخت معاون رئيس‌جمهور مطرح شد اما...
 • مرگ تدريجي يک رؤيا


  مهدي قديمي
 • با ورود نرخ مداخله‌اي به بازار ارز سه نرخي شد


  بررسي‌هاي ميداني از بازار ارز نشان مي‌دهد، در عمل نرخ‌ دلار و يورو كاهش نيافته، بلكه بانك مركزي با تعيين نرخ ارز مداخله‌اي و توزيع محدود از سوي برخي صرافي‌ها، كل بازار را ملزم به معامله نرخ در همان قيمت مصوب كرده است.
 • اوضاع بازار ارز؛ از افزايش تا تك نرخي شدن


  دلار در ادامه روندي صعودي خود، هفته گذشته به بالاتر از 4هزار و 200 تومان رسيد كه بالاترين نرخ در سال جاري براي اين نوع ارز است.
 • مرگ تدريجي صيادان به اسارت رفته


 • الكل، مرگ تدريجي را به دنبال دارد


  سلامت نیوز: وقتی کبد در بدن وجود نداشته باشد اندام های دیگر بدن از قبیل قلب و ... بدون کبد نمی توانند فعالیت کنند و برای فرد ادامه حیات ممکن است مقدور نباشد. به گزارش سلامت نیوز، دكتر محسن نصيري، فوق تخصص بيماري هاي گوارش و كبد در گفتگو با برنام
 • تعميق تدريجي بازار بين‌بانکي ريالي


  تازه ترين تحليل بانک مرکزي درباره عملکرد بازار بين بانکي ريالي، نشان از تعميق و گسترش تدريجي اين بازار دارد.
 • دلار تك‌نرخي به نفع بازار نيست/ ليدرهاي جديد بورس با ارز ٤٢٠٠توماني


  نوید خاندوزی در گفت و گو با خبرنگار بورس نیوز در مورد تاثیر تک نرخی شدن ارز و تاثیر ارز ۴۲۰۰ تومانی بر سودآوری شرکت های بورسی گفت: تاثیر این موضوع بر بازار سرمایه چندان مثبت به نظر نمی رسد.
 • نتايج شمارش آراء به صورت تدريجي اعلام خواهد شد


  محمد حسين مقيمي گفت: با کسب نظر شورای نگهبان و مرتفع شدن مشکل حقوقی، نتایج شمارش آراء‌ در اين انتخابات به صورت تدریجی اعلام خواهد شد.
 • حركت شهر رو به جلو يا دنده عقب؟!


  شش ماه از استقرار تيم جديد شهري و شوراي شهر در پايتخت گذشت.
 • حركت سند تحول كند است


 • چرخ مسكن به حركت درآمد


  بالاخره بازار مسكن به رونق مي‌رسد؟ اين سوال تكراري شايد بيش از چهارسال است كه سازندگان، خريداران و معامله‌گران بازار به دنبال پاسخ آن از دولتي‌ها هستند.
 • حركت امام علي(ع)به سوي جنگ صفين


  جنگ صفين نبرد ميان امام علي(ع) و معاويه كه در صفر سال ۳۷ هجري در منطقه‌اي به نام صفين رخ داد. معاويه و سپاه او در اين جنگ، قاسطين -به معناي ستمگران- لقب گرفتند. در ميانه جنگ، سپاه معاويه كه در آستانه شكست بودند، قرآن بر نيزه كردند و به همين دليل برخي
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک حمایت