آسیاتل

بازدید: 46

غذای حلال سلامت روحی، معنوی و جسمی به همراه دارد/ کمک کنیم مسلمانان جهان به غذای حلال دسترسی داشته باشند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 885124
اصغری گفت: حلال بودن موادغذایی‌، سلامت روحی، معنوی و حتی جسمی را به همراه دارد.

غذای حلال سلامت روحی، معنوی و جسمی به همراه دارد/ کمک کنیم مسلمانان جهان به غذای حلال دسترسی  داشته باشند به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ غلامرضا اصغری رئیس سازمان غذا و داروی ایران صبح امروز در مراسم غذای حلال که در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد ، اظهار کرد: ارائه فرآورده های حلال دارای مزیت های فراوانی است و در زندگی انسان ها و سلامتی آنها مؤثر است .

وی با بیان اینکه سلامتی با کیفیت تغذیه گره خورده است، اظهار کرد: حلال بودن موادغذایی که استفاده می کنیم باعث ایجاد سلامتی در افراد مصرف کننده می شود و امروزه توجه ویژه ای به مسئله غذای حلال می شود.

اصغری با اشاره به اینکه یکی از اعتقادات ما حلال بودن موادغذایی مصرف کننده است، اظهار کرد: این کار سلامت روحی، معنوی و حتی جسمی را به همراه دارد و در کشورمان هم توجه ویژ ه ای به رزق حلال و پاک می شود.

رئیس سازمان غذا و داروی ایران با بیان اینکه کارشناس های غذا و دارو در همه کشورهای اسلامی همکاری خوبی با یکدیگر داشته اند و تجربیات خود را در اختیار یکدیگر قرار می دهند تأکید کرد: مسلمانان در دنیا از جمعیت اقلیتی برخوردار بوده و دسترسی به غذای حلال یکی از موضوعات مهم محسوب می شود؛ شاید این مسئله در کشور اسلامی مان زیاد نمود پیدا نکند اما در کشورهای خارجی دسترسی به غذای حلال اهمیت دارد و ما باید کمک کنیم تا مسلمانان به فرآورده های غذایی حلال دسترسی داشته باشند .

وی با تاکید براینکه همکاران ما در سراسر کشور بر کیفیت فرآورده های غذایی نظارت دارند اظهار کرد: به دست آوردن روزی حلال به عنوان بخشی از سعی ما، مسئله مهمی است زیرا ما مسلمانان اعتقاد داریم که اموالی که استفاده می کنیم باید حلال و پاک باشد و همچنین غذای مصرفی باید حلال و از دست رنج خود آدم تهیه شده باشد.

اصغری با بیان اینکه اموال بیت المال در کنار گوشت حرام نباید در غذای ما باشد اظهار کرد: علم بشر امروزه به آن اندازه نرسیده تا تأثیر منفی اموال حرام را متوجه شود.

وی یادآور شد: مالی که برای تهیه غذا استفاده می شود باید حلال و حاصل دسترنج خود آدم باشد .

انتهای پیام/

اظهارات رئیس سازمان غذا و داروی ایران در مراسم غذای حلال

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

فردوسی‌پور گزارشگر بازی حساس یک‌شنبه شب شد

فردوسی‌پور گزارشگر بازی حساس یک‌شنبه شب شد

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

تبلیغات

آسیاتک حمایت