آسیاتل

بازدید: 119

صابرین و نوهد نمادی از ید واحده نیروهای مسلح

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 883858
امروز سپاه و ارتش و بسیج ما با وحدتی مثال‌زدنی در یک جبهه خدمت می‌کنند و دشمنان نمی‌توانند در عزم اراده آنها خللی ایجاد کنند.

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ روز بیستم آذرماه بود که نشست نیروهای ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران برای هم اندیشی و نشان دادن وحدت بین دو نیرو گرد هم آمدند؛ یگان ویژه صابرین سپاه پاسداران و تیپ 65 نوهد ارتش دو نیروی واکنش سریعی هستند که بیشترمردم در حوادث و خبرهای مختلف چند سال اخیر گوششان به شنیدن نام آنها عادت کرده است، تیپ هایی که به قدرت، کارآمدی و اخلاص نیروهایش در نزد مردم شناخته می شوند و تنها نام آنها برای لرزه انداختن در دل دشمنان این مرز و بوم کافی است.

این نیروها علاوه بر انجام وظایف نظامی خود همیشه پای ثابت کمک به مردم در حوادث غیر مترقبه نیز بوده اند، همانگونه که در زلزله اخیر کرمانشاه و سیل سال گذشته آذربایجان به داد مردم بی پناه رسیدند.

 کلاه سبزهای ارتش

کلاه سبزهای ارتش یا همان نیروهای ویژه هوابرد تیپ 65 که نوهد خوانده می شوند، کارورزترین نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران هستند که در سال 1371 با فرمان فرماندهی کل قوا شروع به فعالیت کردند؛ بنا به اظهار فرمانده نوهد این تیپ جز 5 نیروی مخصوص برتر دنیا محسوب می شود.

ماموریت اصلی این تیپ شرکت درجنگ های نامتقارن است. فرماندهان این نیرو هر سال زبده ترین نیروهای ارتش را انتخاب و پس از آموزش های فراوان برای دفاع از مرزهای میهن تربیت و آماده خدمت در داخل و خارج از کشور می کنند.

مانورقدرت در تهران

در همان سال 71 برای اطمینان از آمادگی این نیرو به خصوص برای عملیات های برون مرزی، شهید سپهبد علی صیاد شیرازی پیشنهاد مانور نظامی دربرخی نقاط شهر تهران را داد،. قرار بود گردان های این تیپ در مدت زمان مشخصی با به تسخیر در آوردن محل های مهمی چون مراکز نظامی و سازمان های دولتی و... مناطق تعیین شده را تحت تسلط خود درآورند.

با اجرایی شدن این مانور، کلاه سبزهای ارتش توانستند در مدت زمان بسیار کمتری از زمان پیش بینی شده و بدون در دست داشتن هیچ گونه سلاحی کلانتری ها، مراکز رادیو و تلوزیون، پادگان ها و بسیاری از  مکان هایی که به شدت حفاظت می شدند را به تسخیر در آورده و آمادگی این نیرو برای هرگونه عملیاتی را به خوبی نشان دهند و کاری کنند که این نهال روز به روز قد کشیده و بارورتر شود.

صابرین و نوهد نماد وحدت ارتش وسپاهنوهد در جمع مدافعان حرم 

در اویل سال 95 بود که مردم با خبر شهادت چند تن از افسران تیپ 65 نوهد در مقابله با تکفیری ها در سوریه، به حضور کلاه سبزها در جمع مدافعان حرم پی بردند .

در تکمیل این خبر امیر احمدرضا پور دستان فرمانده وقت نیروی زمینی ارتش با تشریح یکی ازعملیات های تیپ 65 نوهد در سوریه گفت: درعملیاتی که چند هزار نفر از نیروهای جبهه النصره و تکفیری ها حمله گسترده ای را به جنوب حلب انجام داده بودند، تعداد 4 نفر از عزیزان نیروی زمینی به شهادت رسیدند. در این درگیری، تعدادی از تانک ها و نفربرهای گروهک تروریستی النصره منهدم شد و تروریست ها 200 نفر کشته دادند.

صابرین و نوهد نماد وحدت ارتش وسپاه

بی صدا آمدند و همه چیز را امن وامان کردند!

صبح یکی از روزهای پایانی بهار 1396 بود که مردم تهران با خبر حملات تروریستی داعش به تهران غافلگیر شدند، داعش پس از شکست های سنگینی که چه از جانب سپاه قدس در خاک عراق و سوریه و چه از ارتش ایران در مرزهای غربی متحمل شده بود، به دنبال ایجاد وحشت و انتقام جویی بر آمده بود، آن هم با نقشه ای احمقانه؛ حمله تروریستی کور در تهران!

اما این بارنیز، تیپ نوهد ارتش که از جمله نیروهای مسئول درقبال هرگونه گروگان گیری و حمله تروریستی در کشور است، در کنار نیروهای دیگر مثل سپاه و نیروی انتظامی به انجام وظیفه پرداخت و در کمترین زمان ممکن توانستند این حملات را خنثی کرده و مجلس شورای اسلامی را که یکی از اهداف این حملات بود از دست تروریست هایی که با گروگان گیری سعی در ایجاد رعب و وحشت داشتند، در بیاورند.

در مطلبی که در یکی از صفحات مجازی ارتش جمهوری اسلامی  در آن  زمان منتشر شد، نوشته شده بود: «آن کسانی که بی صدا آمدن و همه چی رو امن و امان کردن و رفتن و هیچ جا جلوی دوربین پیدایشان نشد؛ ما همان‎هاییم که تن به ترکش دادیم، ولی خاک به دشمن ندادیم.»

صابرین و نوهد نماد وحدت ارتش وسپاه

 

 صابرین سپاه 

صابرین، یگان ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که نام خود را با الهام ازآیه 65 سوره انفال گرفته است، آنجایی که خداوند توان رویارویی صابرین در برابر دشمن را یک به 10 برشمرده است. این یگان درسال 1379 با فرماندهی سرلشکر جعفری فرمانده کنونی کل سپاه با هدف انجام مأموریت های دشوار و عملیات های ویژه در همه محورها و عرصه های زمینی، هوایی و دریایی برای ایجاد امنیت در مرزهای داخلی و برون مرزی تشکیل شد.

از جمله شاخصه های اصلی نیروهای این یگان ایمان و تعهد بالای  آنها در کنار توان رزمی و آمادگی جسمانی زیاد آنهاست .

صبر و تحمل از ویژگی های صابرین است نیروهای یگان ویژه صابرین ازبین شجاع ترین و زبده ترین نیروهای سپاه انتخاب می شوند که ویژگی دواطلبانه بودن عضویت در این یگان از جمله بارزترین نقاط قوت آن است.

افسران صابرین با گذراندن دوره های فشرده ای چون چتربازی، زندگی در شرایط سخت، کاربا انواع سلاح ها، ورزش های رزمی مختلف و... خود را برای هرگونه عملیات و واکنش سریع آماده می کنند. از ویژگی های دیگر آنها توانایی شرکت در عملیات های طولانی مدت است که همانطور که از نامشان برمی آید در این عملیات ها نسبت به شرایط سخت و گرسنگی صبور هستند و می توانند حتی با تحمل گرسنگی در چند روز ماموریت های محول شده را به درستی انجام دهند.

صابرین و نوهد نماد وحدت ارتش وسپاه

ضرب شست نظام جمهوری اسلامی به پژاک

از مهم ترین عملیات های صابرین می توان به عملیات های مقابله با گروه تروریستی پژاک در مرزهای غربی کشور اشاره کرد که یکی از عمده ترین اهداف تشکیل این یگان نیز بوده است.

سردار گشتاسبی فرمانده وقت این یگان  در سال 1393 در پاسخ به سوالی که آیا پژاک هنوز هنوز هم برای جمهوری اسلامی خطری دارد، گفت : آنها دیگر برای جمهوری اسلامی خطری نخواهند داشت، چون ضرب شست نظام جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را چشیده اند.

 با برخورداری از نعمت وجود نیروهای مسلح با اقتدار در کشورمان هم چون نوهد و صابرین، دشمنان این مرز و بوم جرات اقدام نظامی ضد کشور ما را نخواهند داشت، اما اخیرا مشاهد شده است که رسانه های بیگانه در هماهنگی با عوامل داخلی شان با تحریک های طراحی شده از جانب استکبار جهانی سعی در تفرقه انداختن میان ارتش و سپاه دارند؛ همانطور که سرهنگ امان الهی فرمانده نوهد گفت: دشمن مستکبر به دنبال ضربه زدن است و یکی از مهم ترین اهداف آنها ایجاد تفرقه بین نیروهای مسلح است.

امروز سپاه و ارتش و بسیج ما با وحدتی مثال زدنی در یک جبهه خدمت می کنند و دشمنان نمی توانند در عزم اراده آنها خللی ایجاد کنند، این نیروها بنا بر گفته فرمانده معظم کل قوا ید واحده هستند و تا آخرین قطره خون خود در مقابل هر گونه تعدی به خاک کشور مردانه خواهند ایستاد.

صابرین و نوهد نماد وحدت ارتش وسپاه

گزارش از علیرضاحاتمی

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

عربستان سعودی چگونه روایت خود درباره خاشقجی را تغییر داد؛ از اظهار بی‌اطلاعی درباره سرنوشت خاشقجی تا بی‌اساس توصیف کردن گزارش‌های قتل و تأیید مرگ خاشقجی در کنسولگری

عربستان سعودی چگونه روایت خود درباره خاشقجی را تغییر داد؛ از اظهار بی‌اطلاعی درباره سرنوشت خاشقجی تا بی‌اساس توصیف کردن گزارش‌های قتل و تأیید مرگ خاشقجی در کنسولگری

گزارشی نه‌چندان دلچسب از فجر در عملکرد شش ماهه

گزارشی نه‌چندان دلچسب از فجر در عملکرد شش ماهه

گزارش لحظه به لحطه از عملکرد آزادکاران ایران/ قرعه‌ سخت برای شاگردان خادم

گزارش لحظه به لحطه از عملکرد آزادکاران ایران/ قرعه‌ سخت برای شاگردان خادم

گزارش آماری شبکه لرزه نگاری شهر تهران

گزارش آماری شبکه لرزه نگاری شهر تهران

آخرین وضعیت گزارش «حادثه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج»

آخرین وضعیت گزارش «حادثه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج»

گزارش فرمانده نیروی هوافضای سپاه به کمیسیون امنیت ملی مجلس

گزارش فرمانده نیروی هوافضای سپاه به کمیسیون امنیت ملی مجلس

گزارش لحظه به لحظه از نتایج آزادکاران ایران

گزارش لحظه به لحظه از نتایج آزادکاران ایران

مراقب تخفیف‌های خارج از عرف فروشگاه‌های اینترنتی باشید/ مسدودسازی چند سایت متخلف به کمک گزارش‌های مردمی

مراقب تخفیف‌های خارج از عرف فروشگاه‌های اینترنتی باشید/ مسدودسازی چند سایت متخلف به کمک گزارش‌های مردمی

تبلیغات

آسیاتک حمایت