آسیاتل

بازدید: 73

گسترش آتش لس‌آنجلس با وزش بادهای تند +عکس

منبع : فردا نیوز کد خبر: 867598
شروع مجدد وزش بادهای تند، آتش افروخته در منطقه ونچورا در شمال شهر لس‌آنجلس را به سمت دیگر مناطق سوق داده و این رخداد به تخلیه چندین محله انجامیده است.

شروع مجدد وزش بادهای تند، آتش افروخته در منطقه ونچورا در شمال شهر لس‌آنجلس را به سمت دیگر مناطق سوق داده و این رخداد به تخلیه چندین محله انجامیده است.

خبرگزاری فارس: باد تندی که در شمال لس آنجلس وزیدن گرفته، با هوای خشک منطقه دست به دست هم داده اند تا کار را برای آتش نشانان ایالت کالیفرنیا سخت تر کنند؛حالا هزاران خانه دیگر در معرض شعله های آتش هستند و ساکنانش باید کاشانه خود را ترک کنند.

شروع مجدد وزش بادهای تند، آتش افروخته در منطقه ونچورا در شمال شهر لس آنجلس را به سمت دیگر مناطق سوق داده و این رخداد به تخلیه چندین محله انجامیده است.

بر اساس اعلام اداره آتش نشانی لس آنجلس، تاکنون فقط 5 درصد از کل حجم آتش مهار شده و بیشترین مبارزه موفق با شعله ها، در منطقه سانتا پاولا بوده است. اداره هواشناسی لس آنجلس وزش بادهای تند را پیش بینی کرده که ترکیب این عامل با هوای خشک منطقه، می تواند کار آتش نشانان را سخت و سخت تر کند.

آتش تاکنون 37 هزار هکتار زمین را بین سانتا پاولا و ساحل اقیانوس آرام، به کام خود فرو برده است. در منطقه «دره اوجای» امروز مقامات محلی با ارسال پیام هشدار بر روی تلفن های همراه ساکنان، دستور تخلیه شهر را دادند.آنطور که لس آنجلس تایمز گزارش داده، حالا دیگر هم محله های ساحلی و هم مناطق درون سرزمینی، در معرض شعله های آتش «توماس» قرار گرفته و تهدید به حدی است که همه جاده های منطقه ونچورا و سانتا باربارا بسته شده است.

تاکنون 50 هزار نفر مجبور به ترک خانه های خود شده اند و 12 هزار خانه دیگر، در معرض تهدید آتش هستند. حدود هزار و صد آتش نشان از مناطق مختلف ایالت کالیفرنیا، برای اطفای حریق بسیج شده اند.

 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک حمایت