آسیاتل

بازدید: 35

هاآرتص: ترامپ با اقدام خود به جای صلح خونریزی را برای قدس به ارمغان آورد

منبع : صدا و سیما کد خبر: 867594

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صداوسیما پایگاه اینترنتی نشریه هاآرتص در مطلبی نوشت: ترامپ با اقدام خود به جای صلح، خونریزی را برای شهر قدس به ارمغان آورد.
به گزارش پایگاه اینترنتی نشریه هاآرتص، به نظر می رسد که رئیس جمهور آمریکا علاقه زیادی به اجرای طرح جرد کوشنر برای ایجاد صلح (سازش) در خاورمیانه دارد اما او با این اقدام خود درباره شهر قدس به خشونت گسترده،ایجاد بی ثباتی در کشورهای متحد آمریکا در خاورمیانه(غرب آسیا) و اقدامات تروریستی دامن می زند.
به نظر نمی رسد که اقدامات ترامپ مورد حمایت بسیاری از رای دهندگان به وی باشد. نظرسنجی جدید دانشگاه مریلند نشان می دهد که شصت و سه درصد از مردم آمریکا و از جمله چهل و چهار درصد از جمهوری خواهان مخالف انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به شهر قدس هستند. 
شهر قدس محل زندگی حدود سیصد هزار نفر فلسطینی است که بسیاری از آنها در فقر شدید و مناطق فاقد امکانات و با تراکم جمعیت بالا زندگی می کنند.بسیاری از فلسطینی ها در مناطق حومه ای شهر قدس از کمبود امکانات زیرساختی و فرصت های لازم برای پیشرفت اقتصادی و اجتماعی رنج می برند. جرد کوشنر، داماد ترامپ ماهها است که بر روی از سرگیری مذاکرات بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها برای حل و فصل این منازعه کار می کند.
به نظر می رسد که سخنرانی اخیر ترامپ می تواند به منزله پایانی بر تلاش های چند ماه اخیر کوشنر باشد. در پایان هفته گذشته کوشنر اعلام کرد که در جهت پیشبرد منافع مهم آمریکا در خاورمیانه(غرب آسیا) تلاش می کند اما به نظر می رسد که ترامپ برای تحکیم جایگاه سیاسی خود همه طرح های وی را نابود کرده است.
تبعات این اقدامات ترامپ می تواند شدید باشد. ما می توانیم شاهد خشونت در شهر قدس باشیم.ما می توانیم شاهد خشونت در قلمروهای فلسطینی و یا اینکه حتی در جهان عرب و اسلام باشیم. یک تغییر در موضع آمریکا در رابطه با شهر قدس می تواند سبب بی ثبات شدن وضعیت و جایگاه محمود عباس و یا خاندان سلطنتی اردن شود.این موضوع مطمئنا می تواند فرصت قابل توجهی برای تقویت جبهه ایران شود. این موضوع می تواند سبب دور شدن آمریکا از متحدان اروپایی اش شود.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت