آسیاتل

بازدید: 90

درخواست گزارشگر ویژه سازمان ملل برای تحقیق درباره شکنجه شدید زندانیان در آمریکا

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 867591
گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور شکنجه از مقامات آمریکایی خواست درباره اتهامات مطرح‌شده علیه مسئولان زندان‌های برخی ایالت‌های این کشور مبنی بر شکنجه شدید زندانیان تحقیق کنند.

درخواست گزارشگر ویژه سازمان ملل برای تحقیق درباره شکنجه شدید زندانیان در آمریکابه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، نیلس ملزر (Nils Melzer)، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور شکنجه از مقامات آمریکا خواست درباره اتهامات مطرح شده علیه مسئولان زندان ها در ایالت های اوهایو، تنسی، اوکلاهاما و آرکانزاس درخصوص «اعمال درد و رنج شدید و بی جهت» بر زندانیان به علت استفاده از شوکر برقی تحقیق کنند.

ملزر پس از مشاهده تصاویر زندانیان شکنجه شده گفت جراحت ناشی از استفاده از شوکر برقی در برخی زندان های آمریکا نقض آشکار ممنوعیت سازمان ملل در خصوص استفاده از شکنجه های ظالمانه و غیرانسانی است. وی به تصاویر ویدیویی منتشر شده از 22 مورد از افراد شکنجه شده در چندین زندان مختلف آمریکا اشاره کرد که نخستین بار توسط رویترز منتشر شده است.

ملزر در واکنش به انتشار این تصاویر گفت: «به نظر من همه این حوادث نیازمند تحقیقات مستقل هستند و حتی ممکن است برخی از آنها به تعقیب قضایی عاملان چنین رفتاری بینجامد».

 

انتهای پیام/

گزارشگر ویژه سازمان ملل خواستار تحقیق درباره شکنجه شدید زندانیان در آمریکا شد

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

تبلیغات

آسیاتک حمایت