آسیاتل

بازدید: 25

اختلافات را بايد در جهان اسلام مديريت كنيم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 867440
وزیر خارجه عراق گفت: دنیای بدون اختلاف قابل تصور نیست و باید مسلمانان اختلافات موجود را مدیریت کنند تا دشمن اصلی آن‌ها یعنی تروریسم شناخته شود.

ابراهیم جعفری در اختتامیه سی و یکمین کنفرانس وحدت اسلامی:به گزارش خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی با شگاه خبرنگاران جوان، ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق در اختتامیه سی و یکمین کنفرانس وحدت اسلامی اظهار کرد: در برهه کنونی از زمان، شرایط خاصی حاکم است. امروز ما با چالش های فراراتی مواجه هستیم، لذا ابتکاری مانند کنفرانس وحدت می تواند به اتحاد مسلمانان کمک فراوانی کند.

وزیر خارجه عراق ادامه داد: خیلی از کشور فکر می کردند عراق به فراموشی سپرده می شود، اما با توجه به اعتماد به نفسی که مردم عراق پیدا کردند توانستند بر دشمنان غالب شوند.

وی افزود:از کشور های زیادی آمده بودند و در عراق حضور داشتند. آن ها می خواستند با عراق مقابله کنند، اما لطف خدا شامل حال ما شد و توانستیم آن ها را سرجایشان بنشانیم.

وزیر خارجه عراق گفت: دیدید که چگونه مردم ما مقابله کردند، أمت اسلام نیز بدین گونه است. این أمت می تواند با توجه به شایستگی هایش گام های موثری را بردارد.

وی تاکید کرد: در پیش روی ما چالش های فراوانی وجود دارد. این چالش ها در یک زمینه نیست و داعش یکی از آن ها است.

جعفری بیان کرد: دشمنان اسلام تلاش کردند یک دید مخرب را در مقابله با اسلام ترویج دهند و متاسفانه برخی فریب خوردند که داعش نشانگر دین اسلام است در حالی که دین ما بری از این اتهامات است.

وی ادامه داد: ما در عراق نشان دادیم که آن ها چگونه می خواستند با القای خرافات دین اسلام را بد نام کنند و نمی خواستند تبلیغ های سو را علیه اسلام پایان بدهند.

وزیر خارجه عراق گفت: ما نمی توانیم دنیای بدون تفرقه را تصور کنم، اما باید بتوانیم این اختلافات را مدیریت کنیم.

جعفری گفت: مسلمانان باید متحد شوند تا به دنیا نشان دهند تروریست، دشمن شماره یک ما است و به همین دلیل مدیریت اختلافات ضروری است.

وی افزود: وحدت و یکپارچگی نیرو های مسلح مثالی است که می توان در عراق نشان داد همه در یک صف علیه داعش جنگیدند.

وی با اشاره به اینکه کشور های پیشرفته از تبعیض علیه زنان رنج می برند، تصریح کرد: در مبارزه با داعش زنان عراق نقش اصلی را إیفا کردند و نیرو های اصلی بودند که مردان را برای مبارزه ساختند.

جعفری اشاره کرد: امروز عراق پیروزی را لمس کرده و این به خاطر وحدت حکمرانان و مردم خالص این کشور بوده است.

وی تاکید کرد: برای إجرایی کردن شعار ها ی این اجلاس باید پارامتر های سازنده وحدت را بشناسیم، چرا که شیعه و سنی دارای یک دیدگاه هستند و جنایت دشمنان این است که به این اختلافات دامن بزنند.

وی در پایان اشاره کرد: دیپلماسی عراق در سه سال گذشته تلاش های مضاعفی داشته است و کار آسانی نبوده که در همه پایتخت های جهان حضور داشته باشیم و از همه فتنه ها جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک حمایت