آسیاتک

بازدید: 27

آلرژی فصل بهار در کودکان، درمان چینی

منبع : نی نی بان کد خبر: 866985
یک پزشک عمومی گفت: حساسیت فصلی بهاره یکی از انواع آلرژی‌ هاست که بسیاری شیوع دارد.
دکتر فرنوش رضایی گفت: روش‌های درمان‌ چینی در زمینه حساسیت‌های فصلی بسیار موثرند و در این روش‌ها با فشار آوردن روی پنج نقطه روی کف پا می‌توان حساسیت فصلی را کاهش داد.

وی افزود: طبق دیدگاه طب چینی، حساسیت‌ها بر اثر ضعیف بودن جریان انرژی در بخشی از اندام‌های بدن به وجود می‌آید. با از راه رسیدن فصل بهار حساسیت‌ها نیز عود می‌کند و در این بین درمان‌های طبیعی می‌توانند در کنترل حساسیت بسیار موثر واقع شوند.

رضایی تصریح کرد: اگرچه درمان‌های گوناگونی برای این بیماری وجود دارد، ولی هیچ کدام درمان قطعی نبوده و تنها باعث تسکین علایم بیمار می‌شود. آنچه که تاکنون مشخص شده این است که بهترین درمان پرهیز از تماس با ماده حساسیت‌زا و تماس با گرده گیاهان واستفاده از ماسک است.

وی افزود: گرچه بعضی از افراد نقل مکان بیمار را به منطقه‌ای دیگر توصیه می‌کنند، اما به نظر می‌رسد این روش همیشه مفید نبوده و گاهی سبب بروز عوارض اجتماعی و خانوادگی برای فرد می‌شود. از سوی دیگر هیچ تضمینی وجود ندارد که شخص به مواد موجود در آن منطقه حساسیت پیدا نکند، از این رو این روش اکنون منسوخ شده است.

این پزشک عمومی در پایان در رابطه با استفاده از درمان دارویی نیز گفت: عارضه اصلی این داروها که عمدتا تحت عنوان آنتی هیستامین‌ها یا داروهای ضد هیستامین شناخته می‌شوند، ایجاد خواب آلودگی در فرد است که عارضه‌ای دردسرساز در کارهای حساسی مانند رانندگی است البته در سالیان اخیر داروهایی با عوارض جانبی کمتر و قیمت گران‌تر تولید شده است که اکنون در بازار دارویی ایران نیز موجود است.loading...
 • آلرژی فصل بهار در کودکان، درمان چینی


  یک پزشک عمومی گفت: حساسیت فصلی بهاره یکی از انواع آلرژی‌ هاست که بسیاری شیوع دارد.
 • درمان آلرژی در بهار، پیشنهاد به خانم‌خا


  بهار با همه زیبایی‌های دل انگیز خود، مشکلاتی را نیز برای برخی افراد به همراه دارد.
 • بهترین روش‌ها برای درمان و کاهش آلرژی فصل بهار


  فصل بهار در راه است. گل‌ها شکوفه خواهند داد و همه جا سرسبز می شود. اما چنین شرایطی برای برخی از افراد بسیار دردناک و ناراحت کننده است. افرادی که به حساسیت فصلی مبتلا هستند ممکن است از دیدن شکوفه‌های گل، زیاد خوشحال نشوند. در این مقاله همراه ما باشید
 • بهترین روش‌ها برای درمان و کاهش آلرژی فصل بهار


  فصل بهار در راه است. گل‌ها شکوفه خواهند داد و همه جا سرسبز می شود. اما چنین شرایطی برای برخی از افراد بسیار دردناک و ناراحت کننده است. افرادی که به حساسیت فصلی مبتلا هستند ممکن است از دیدن شکوفه‌های گل، زیاد خوشحال نشوند. در این مقاله همراه ما باشید
 • آلرژی کودکان در بهار، توصیه‌های لازم


  سرماخوردگی های بهاری از مشکلات شایع برای نوزادان و بچه ها در این فصل هستند.
 • نگاهی به عوامل بروز آلرژی‌ها در بهار / چند راهکار برای درمان


  فصل بهار ممکن است برای خیلی‌ها خوشایند نباشد و علائمی چون آبریزش بینی، عطسه، سرفه، ریزش اشک، خارش و... ممکن است طاقت‌تان را طاق کند؛ باید بدانید که این علامت‌ها، نشان از یک بیماری فصلی به نام آلرژی است که در بهار و پاییز و بویژه در بهار با آن روبرو م
 • درمان آلرژی کودکان، راه مناسب


  آلرژی میتواند باعث شود که کودک احساس رنج آوری داشته باشد، اما این بدان معنا نیست که نمی توان حال او را بهتر کرد.
 • آلرژی یا حساسیت در کودکان، درمان آن


 • آلرژی در کودکان، از علائم تا درمان (1)


  بسیاری از مواد می‌توانند موجب آلرژی شوند، از شیر گرفته تا آجیل، صدف، نیش زنبور و غبار. اما چگونه باید با آن‌ها برخورد کرد؟
 • آلرژی غذایی کودکان، درمان


  به‌طور متوسط، تنها 2درصد از کودکان به آلرژی‌های غذایی مبتلا هستند که معمولا در کودکان کوچک‌تر شایع‌تر است.
 • آلرژی پوستی در کودکان، علائم و درمان


  پوست کودکان از حساسیت زیادی برخوردار است و وقتی در مواجهه با بسیاری از شرایط فیزیکی خاص قرار می‎گیرد با خطر آسیب مواجه می‎شود.
 • درمان آلرژی کودکان، امکان پذیر است؟


  کودکانی که مبتلا به آسم، رینیک آلرژیک یا اگزما هستند و یا از حساسیت‌های فصلی رنج می‌برند بیشتر امکان دارد که در سنین جوانی به بیماری‌های قلبی مبتلا شوند.
 • آلرژی پوستی در کودکان، بهترین راه درمان!


  پیشگیری از به وجود آمدن هر بیماری به مراتب راحت تر و کم هزینه تر از درمان آن بیماری است.
 • درمان آلرژی در کودکان، امکان دارد؟


  متخصصان آمریکایی معتقدند نوزادانی که در سال نخست تولدشان در معرض مواد آلرژی‌زا و باکتری‌های خانگی قرار می‌گیرند کمتر به آلرژی مبتلا می‌شوند.
 • آلرژی فصلی کودکان، قابل درمان است؟


  احتمال ابتلا به آلرژی در برخی از ماه‌های سال در کودکان مستعد افزایش پیدا می‌کند. افزایش میزان آلاینده‌ها در هوا و وجود ذرات معلق در فصل بهار، تابستان و پائیز از جمله زمان‌هایی است که علائم ابتلا به آلرژی در کودکان افزایش پیدا می‌کند.
دانلود نرم افزار

گزارش ها

گزارش بلومبرگ از عملی شدن تحریم نفت ایران

گزارش بلومبرگ از عملی شدن تحریم نفت ایران

تبلیغات

آسیاتک