آسیاتل

بازدید: 37

اعتراض هزاران دانشجوی اردنی به تصمیم ترامپ درباره قدس اشغالی

منبع : صدا و سیما کد خبر: 866942

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما، به نقل از خبرگزاری شین هوا از امان، هزاران دانشجو اردنی با تظاهرات در چندین دانشگاه اردن، تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.
در تحصنی در «دانشگاه اردن»، دانشجویان این اقدام ترامپ را تجاوز به قوانین بین المللی و در خدمت افراطی گرایان و موجب افزایش خشونت ها دانستند. اعتراضات مشابهی نیز در دانشگاه های دولتی و خصوصی در اربد، الکرک و الزرقاء برگزار شد. تظاهرکنندگان گفتند این تصمیم تحریک آمیز آمریکا را نمی پذیرند. قدس برای آمریکایی ها نیست که به صهیونیست ها ببخشد.
معترضان همچنین از جامعه جهانی خواستند به این اقدام واشنگتن رسیدگی کند.
چندین حزب اردن از جمله جنبش اسلامی اردن اعلام کردند قصد دارند پس از برپایی نماز جمعه اعتراضاتی را در شهرهای مختلف این کشور برگزار کنند. دولت اردن تصمیم آمریکا را رد و اعلام کرد به تلاش برای یافتن راهکاری ادامه می دهد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

تبلیغات

آسیاتک حمایت