آسیاتل

بازدید: 35

فدراسیون ورزش‌های همگانی در هرات ایجاد می‌شود

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 866919
رئیس تربیت بدنی هرات گفت: قرار است تا این اداره یک فدراسیون را تحت نام فدارسیون ورزش‌های همگانی ایجاد کند و در نقاط مختلف پارک‌های شهر هرات مربی‌های ورزشی با شهروندان هرات تمرین ورزش‌های صبحگاهی را انجام دهند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، حمید الله کبیر رئیس تربیت بدنی هرات با اشاره به ایجاد فرهنگ ورزش صبحگاهی در شهر هرات و برای شهروندان هرات که یک امر مهم برای سلامتی است گفت: قرار است تا این اداره یک فدراسیون را تحت نام فدارسیون ورزش های همگانی ایجاد کند و در نقاط مختلف پارک های شهر هرات مربی های ورزشی با شهروندان هرات تمرین ورزش های صبحگاهی را انجام دهند.

وی افزود: از آنجایی که در حال حاضر این فرهنگ هنوز نهادینه نشده و نیاز مبرم هر انسان به ورزش در هنگام صبح است؛ شهروندان هرات نیز به صورت انفرادی دربرخی از پارک ها به ورزش می پردازند این کار را همه گانی خواهند کرد و به زودی در تمامی ناحیه های هرات در پارک ها این کار آغاز خواهد شد.

کبیر گفت: در کنار ورزش های صبحگاهی برای شهروندان ورزش های زورخانه ای و باستانی هم قرار است تا در آینده ای نزدیک برای علاقه مندان این فدارسیون ها ایجاد شود.

رئیس اداره تربیت بدنی هرات افزود: قرار است تا در سال جدید هرات میزبان 5 دوره مسابقات بین المللی باشد که این ورزشها در رشته های المپیکی مانند تکواندو ، شطرنج ، بسکتبال و کاراته برگزار خواهد شد که این کار خود بیانگر توانایی های اداره تربیت بدنی هرات است که از میان دیگر ولایت های افغانستان توان برگزاری این مسابقات را دارد و در حال حاضر از آغاز سال جاری تاکنون میزبان بیش از 10 دوره مسابقات مختلف سراسری بوده است.

وی گفت: قرار است تا در اینده نزدیک برای حل مشکل نبود سالن ورزشی برای بانوان با همکاری های تربیت بدنی افغانستان در هرات سالن مخصوص ورزش های بانوان در سال جدید ایجاد شود که سبب رفع چالش اصلی بانوان ورزشکار خواهد شد.

در هرات بیش از 50 فدراسیون ورزش های مختلف وجود دارد که در این فدراسیون ها بیش از 50 هزار ورزشکار دارند که از این میان 5 هزار بانو نیز در رشته های مختلف ورزشی فعالیت دارند. مسوولان تربیت بدنی هرات می گویند ، با وجود ورزشکاران خوب هرات در تمام رشته های ورزشی اما هنوزهم هرات در مورد بی مهری مرکز افغانستان قرار دارد.

/انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

تبلیغات

آسیاتک حمایت