آسیاتل

بازدید: 44

بوی بد واژن، راه حل های سریع درمان

منبع : نی نی بان کد خبر: 866874
در حالی که بسیاری از زنان بوی بد واژن خود را دوست ندارند، واقعیت این است که یک واژن سالم بوی بدی ندارد.
در حالی که بسیاری از زنان بوی بد واژن خود را دوست ندارند، واقعیت این است که یک واژن سالم بوی بدی ندارد. واژن سالم به طور طبیعی حاوی باکتری هایی است که آن را تمیز نگه می  دارند و نظمش را حفظ می کنند، دقیقا مانند بسیاری از اعضای داخلی بدن شما. بوی بد واژن نتیجه ای از عفونت ها یا اختلالات باکتریایی است و شما باید یک دکتر را برای حل این مشکل ببینید. در پایین اطلاعاتی در مورد سالم نگه داشتن واژنتان و بوی عادی آن مطالعه کنید.

رفع بوی بد واژن با رعایت بهداشت فردی
۱- بطور منظم خودتان را شستشو دهید
شما نیاز دارید که  مرتب دوش بگیرید اگر می خواهید بوی خوبی بدهید. اینکه چند وقت به چند وقت حمام کنید کاملا بستگی به بدن شما دارد چون هر شخصی متفاوت است. با این حال شما باید هر دو یا سه روز یک بار بدنتان را شست و شو دهید. شستن خودتان به مبارزه با ایجاد باکتری روی پوست که باعث ایجاد بومی شود کمک می کند.
۲- از صابون های صحیحی استفاده کنید
واژن شما بسیار حساس است. استفاده از انواع اشتباه صابون می تواند باعث تحریک و بوی بد شود. از صابون هایی که به شدت عطر دارند اجتناب کنید که حاوی بسیاری از مواد غیر طبیعی یا خواص ضد باکتری هستند. این تعادل طبیعی بدن شما را به هم می ریزد. در عوض، از صابون های طبیعی استفاده کنید که غیر عطری نامیده می شوند.
۳- دوش واژینال نگیرید
تنها زمانی که شما باید دوش واژینال بگیرید هنگامیست که دکتر شما به شما می گوید. دوش گرفتن یک اختلال وحشتناک در باکتری های طبیعی بدن شما ایجاد می کند و تقریبا تضمین می کند که شما در معرض نوعی از عفونت قرار خواهید گرفت. تنها تمیز کاری که باید انجام دهید، با صابون و آب بیرون بدنتان را بشویید.
۴- با دقت واژن تان را پاک کنید
پاک کردن نادرست پس از استفاده از توالت می تواند منجر به عفونت شود. در جهت صحیح (جلو به عقب) پاک کنید و مطمئن شوید که این کار را به درستی انجام می دهید. این که پاک کردن درست واژن را از یاد ببریم می تواند آسان باشد و این می تواند باعث بروز عفونت ها و یا رشد بیش از اندازه باکتری ها شود.
۵- با دقت از محصولات استفاده کنید
در مورد محصولاتی که در اطراف واژن خود استفاده می کنید مراقب باشید. استفاده از روان کننده هایی که بر اساس آب یا سیلیکون نیستند، می تواند باعث عفونت شود، و شما همیشه باید بعد از اتمام کار با آن، روان کننده را پاک کنید. هر چیزی با رایحه سنگین می تواند به راحتی عفونت ایجاد کند، بنابراین از محصولات زنانه که باعث می شوند واژن شما بوی گل بدهد خودداری کنید. این شامل لوسیون ها هم می شود.
۶- لباس زیر تمیز، تازه و اندازه بپوشید
این قسمت بسیار مهمی است که باعث می شود واژن شما تمیز و سالم بماند. استفاده از همان لباس زیر برای بیش از ۲۴ ساعت ممکن است به سرعت باعث عدم تعادل باکتری شود. شما همچنین بایدیک لباس زیر مناسب بپوشید. لباس زیر نیاز به نفس کشیدن دارد، زیرا محیط بسیار مرطوب باعث ایجاد باکتری می شود. لباس زیر نخی بهترین است اطمینان حاصل کنید که شما لباس زیرهایتان را می شویید، لباس زیر می تواند کثیف شود!

راه حل های سریع درمان بوی بد واژن
۱- استفاده از عطر
بله، استفاده از عطر بیش از حد بر روی واژن یک ایده بد است. با این حال، زدن عطر در داخل هر یک از ران هایتان، تقریبا چند سانت دورتر از واژن، یک راه برای داشتن یک بوی شگفت انگیز است.
۲- مراقب رژیم غذایی تان باشید
رژیم غذایی شما تا حد زیادی می تواند طعم و بوی واژن شما را تحت تاثیر قرار دهد. غذاهای خاص بدن شما را به نحوی خاص تحت تاثیر قرار می دهند، با تغییر تعادل شکر، باکتری و ترکیبات شیمیایی بدن ترکیب می شوند. اگر زیاد سیر بخورید، پوست شما چندین روز بوی سیر را دفع می کند، می توانید مواد غذایی خاصی بخورید یا نخورید تا بو و طعم بهتری در واژن خود ایجاد کنید.
-شما باید با خوردن کمتر شکر شروع کنید. بالا بودن قند خون می تواند باعث ایجاد عفونت های قارچی و ایجاد انسداد شود که بوی بدی را ایجاد می کند.
-شما همچنین می توانید سعی کنید آناناس بخورید. گرچه هیچ مدرکی علمی وجود ندارد، بسیاری از مردم به این ایده که آناناس باعث بهبود طعم و عطر آلت هر دو جنس می شود، قسم می خورند.
-ماست به عنوان یک راه عالی برای کمک به زنان برای داشتن واژنی سالم در نظر گرفته می شود، زیرا حاوی باکتری هایی است که به طور طبیعی در بدن ما برای حفظ واژن سالم وجود دارد.
۳- سعی کنید پیرایش یا اصلاح کنید
موی عادی در این ناحیه بو بوجود نمی آورد، اما می تواند محیطی را ایجاد کند که باکتری ها در صورتی که به درستی تمیز نشده باشد، لنگر می اندازند. بعید است که اصلاح موهای شما در صورتی که صحیح انجام شود می تواند بو را تحت تاثیر قرار دهد، اما اگر می خواهید احتمال این مشکل را کاهش دهید، می توانید موهای شرمگاهی خود را تیغ بزنید یا آن را کوتاه کنید. کوتاه نگه داشتن آن، گزینه ای بهتر برای از بین بردن بو است زیرا کامل اصلاح کردن می تواند باعث تحریک پوست و عفونت شود. (به علاوه خارش آن ناراحت کننده است از جمله برای شریک شما در بسیاری از شرایط جنسی)
۴- از دستمال مرطوب استفاده کنید
گاهی اوقات شما نمی توانید خودتان را به اندازه کافی با دستمال خشک تمیز کنید. مقدار کمی از باقی مانده های فضولات یا حتی خود بافت، می تواند باقی بماند و باکتری ها را در خود جای دهد. گاهی اوقات دستمال مرطوب یا دستمال بچه برای پاک کردن خود استفاده کنید اگر احساس می کنید روش های بهداشتی پایه به اندازه کافی موثر نیستند.
-از دستمال مرطوبی استفاده کنید که عطری نیست. دستمال مرطوب بچه از مواد شیمیایی و رایحه های عطری کمتری در آن استفاده شده است.
-به یاد داشته باشید فقط واژن تان را تمیز کنید. دستمال مرطوب، حوله مرطوب و صابون را در داخل واژن خود قرار ندهید.

دلایل بوی بد واژن
۱- مراقب عفونت ها و بیماری ها باشید
این عوامل اصلی بوی جدی واژن است. نمونه هایی از این عفونت ها و بیماری ها شامل عفونت مخمری و باکتریایی (شایع ترین علل بوی واژن)، STI ها، STD ها یا ویروس هایی مانند هرپس است. حتی مشکلات جدی مانند برخی از انواع سرطان و یا پارگی های داخلی می تواند بوی بد واژن را ایجاد کند. شما نیاز به نظارت کردن بر  بدن خود برای علائم دیگر بیماری دارید و اگر شما واقعا احساس می کنید که بوی واژن تان غیر طبیعی است، به دکتر خود مراجعه کنید.
یکی از چیزهایی که باید توجه داشته باشید ترشح غیرعادی از واژن شماست. ترشحات قهوه ای، سبز یا سفید گوله گوله، علائم عفونت هستند و شما باید در اسرع وقت به پزشک خود مراجعه کنید. فقط به یاد داشته باشید که برخی از ترشحات طبیعی و سالم است اما نباید بوی بدی به همراه آن باشد.
۲- توجه داشته باشید که برخی از رفتارهای جنسی باعث بوجود آمدن بوی واژن می شوند
هرگونه معرفی باکتری های خارجی ممکن است تعادل ظریف واژن شما را تحریک کند و بنابراین رابطه جنسی می تواند بر بوی واژن تاثیر بگذارد. بعضی از روابط به خصوص می توانند یک واکنش را ایجاد کنند، همانند رابطه جنسی مقعدی قبل از واژینال، رابطه جنسی دهانی و استفاده از اشیا یا مواد غذایی به عنوان روش های نفوذی.
اگر می خواهید در این روابط شرکت کنید، از محافظی مثل کاندوم استفاده کنید و آن را در بین فعالیت ها عوض کنید.
۳- اشیای خارجی را بررسی کنید
اشیاء خارجی که در واژن قرار دارند، پاسخ ایمنی بدن شما را برای واکنش نشان دادن به این اشیا برخواهند انگیخت. و سعی می کنند به هدف حمله کنند. این می تواند بوی بد نیز داشته باشد. تامپون هایی که برای مدت طولانی فراموش شده یا باقی مانده اند، قطعات کاندوم شکسته یا اشیاء مورد استفاده در بازی های جنسی، نمونه هایی از چنین اشیای خارجی هستند.
۴- مراقب باشید که بهداشت مناسب را تمرین کنید
بهداشت نامناسب می تواند منجر به ایجاد باکتری در اطراف واژن و دهان شما شود. این بوی بدی را ایجاد می کند، هرچند ممکن است لزوما باعث ایجاد عفونت نشود. اگر بخواهید بوی واژنتان را کاهش دهید، بدنتان و لباس هایتان را تمیز نگه دارید. لباس های شل می تواند از بوی واژن نیز جلوگیری کند.
۵- از حمام و دوش های آب گرم اجتناب کنید
محاصره کردن اطراف واژن تان با آب گرم، بسیاری از باکتری های طبیعی بدن تان را که حفظ تعادل ظریف واژن شما را حفظ خواهد کرد از بین خواهد برد.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش آماری شبکه لرزه نگاری شهر تهران

گزارش آماری شبکه لرزه نگاری شهر تهران

گزارشی نه‌چندان دلچسب از فجر در عملکرد شش ماهه

گزارشی نه‌چندان دلچسب از فجر در عملکرد شش ماهه

گزارش بولتن نیوز از مراسم چهلمین روز معدومین حمله موشکی سپاه

گزارش بولتن نیوز از مراسم چهلمین روز معدومین حمله موشکی سپاه

آخرین وضعیت گزارش «حادثه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج»

آخرین وضعیت گزارش «حادثه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج»

گزارش لحظه به لحظه از نتایج آزادکاران ایران

گزارش لحظه به لحظه از نتایج آزادکاران ایران

گزارش

گزارش "قچار" قند را در دل سهام‌دارانش آب کرد/ رشد ۵۴۱ درصدی سودآوری

مراقب تخفیف‌های خارج از عرف فروشگاه‌های اینترنتی باشید/ مسدودسازی چند سایت متخلف به کمک گزارش‌های مردمی

مراقب تخفیف‌های خارج از عرف فروشگاه‌های اینترنتی باشید/ مسدودسازی چند سایت متخلف به کمک گزارش‌های مردمی

گزارش لحطه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران

گزارش لحطه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران

تبلیغات

آسیاتک حمایت