آسیاتل

بازدید: 19

نخست وزیر استرالیا از تصویب قانون منع دریافت پول از خارج خبر داد

منبع : صدا و سیما کد خبر: 860563

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ مالکوم ترنبال نخست وزیر استرالیا امروز سه شنبه با اشاره به نگرانی های درباره نفوذ فزاینده چین اعلام کرد این کشور در چارچوب بخشی از مبارزه با اعمال نفوذ خارجی در سیاست داخلی استرالیا ، دریافت هر گونه پول از خارج را برای سیاستمداران استرالیایی ممنوع خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری رویترز از سیدنی ، ترنبال امروز با بیان این مطلب در کانبرا با اشاره به گزارشهای دریافتی درباره نفوذ چین به خبرنگاران گفت قدرت های خارجی تلاشهای بیسابقه و بسیار پیچیده ای را برای اعمال نفوذ در فرایند سیاسی در استرالیا و در سراسر جهان در پیش گرفته اند .
بر اساس قوانین جدید هر گونه دخالت خارجی در کشور جرم تلقی می شود و همه کسانی که در زمینه لابی کردن برای کشورهای خارجی فعالیت می کنند ، باید فعالیت خود را ثبت کنند.
ترنبال گفت قوانین جدید با هدف مبارزه با نقاط اسیب پذیر در کشور طراحی شده است.
پیشتر نیز وزیر دادگستری استرالیا با اعلام این که دولت تصمیم گرفته است قوانین ضدجاسوسی را تشدید و مقررات و قوانین مربوط به دریافت پول از خارج را سخت تر کند، تاکید کرده بود دخالتهای خارجی در امور سیاسی استرالیا واقعا مشکل آفرین است.
ژوئن گذشته برخی رسانه های استرالیا فاش کردند سرویس های اطلاعاتی این کشور دو سال پیش به سیاستمداران استرالیایی درباره دریافت هدایا از طرف دو میلیاردر که ظاهرا با حزب کمونیست چین در ارتباط هستند، هشدار داده بودند. اما طبق گزارش رسانه های استرالیا، به رغم این هشدار اعضای حزب محافظه کار لیبرال استرالیا همانند مسئولان حزب کارگر این کشور به دریافت هدایا و کمکهای مالی از خارج ادامه دادند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

تبلیغات

آسیاتک حمایت