آسیاتک

بازدید: 37

بررسی لایحه مدیریت بحران در جلسه علنی فردا/معاون اول رئیس‌جمهور متولی مدیریت بحران شد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 837235
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس گفت: لایحه مدیریت بحران به احتمال زیاد فردا در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

////اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، از بررسی لایحه مدیریت بحران در جلسه علنی فردا (چهارشنبه 8 ماه) خبر داد.

نماینده مردم سمیرم تصریح کرد: این لایحه طی چندماه گذشته در کارگروه مشترک کمیسیون های مربوطه بررسی شد و خوشبختانه دولت و مجلس توانستند در مورد این لایحه به یک اتفاق نظر برسند.

وی ادامه داد: این لایحه به احتمال بسیار فردا در دستور کار مجلس قرار می گیرد تا بتوانیم یک قانون جامع و کاملی را در بحث مدیریت بحران داشته باشیم.

سلیمی با اشاره به اینکه دو مشکل اساسی در روند بررسی لایحه مدیریت بحران وجود داشت، اظهار کرد: تعیین متولی اصلی برای مدیریت بحران موضوع مهمی بود زیرا باید شخص یا دستگاهی وجود داشته باشد تا بقیه دستگاه ها و ارگان ها زیرمجموعه و تابع آن قرار بگیرند.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور افزود: برخی رئیس جمهور یا معاون اول و تعدادی دیگر وزیر کشور را به عنوان متولی این موضوع معرفی کردند که در نهایت تصمیم گرفته شد معاون اول این پست را در اختیار بگیرد.

نماینده مردم سمیرم با بیان اینکه بحث تأمین منابع مالی برای سازمان مدیریت بحران هم بسیار مهم بود، بیان داشت: ما در این قانون یک ردیف اعتباری خاص برای مدیریت بحران در نظر گرفته ایم تا در زمان بروز بحران دست این سازمان باز باشد زیرا انجام بوروکراسی های اداری برای تأمین مالی در زمان بروز حادثه بسیار زمان گیر است.

وی خاطرنشان کرد: وظایف سازمان ها و دستگاه ها در این لایحه کاملا مشخص شده است و امیدواریم با بررسی و تصویب آن در مجلس بتوانیم قوانین محکم تری برای برخورد با بحران داشته باشیم.

انتهای پیام/


دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش جدید سازمان برنامه و بودجه درباره تعداد بیکاران

گزارش جدید سازمان برنامه و بودجه درباره تعداد بیکاران

گزارش AFC از رکوردهای ایران در جام ملت ها ؛ از رکورد دایی تا 100 هزار تماشاگر

گزارش AFC از رکوردهای ایران در جام ملت ها ؛ از رکورد دایی تا 100 هزار تماشاگر

دستگاه‌های مرتبط با قانون «مقابله با آمریکا» اقدامات خود را به مجلس گزارش دهند

دستگاه‌های مرتبط با قانون «مقابله با آمریکا» اقدامات خود را به مجلس گزارش دهند

گزارش راهور از  وضعیت ترافیکی و جوی جاده‌ها

گزارش راهور از وضعیت ترافیکی و جوی جاده‌ها

تبلیغات

آسیاتک