آسیاتل

بازدید: 13

آیت‌الله مکارم شیرازی: روند فعلی ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری شور انتخاباتی نیست/ شورای نگهبان راه‌حل مناسب اتخاذ کند

منبع : عصر ایران کد خبر: 83559
مرجع تقلید شیعیان با انتقاد از روند ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری گفت: برخی مسئولان از آن به‌عنوان شور انتخابات یاد می‌کنند درحالی‌که این اقدام آبروریزی است که در دنیا این اقدام را مسخره می‌کنند. 
 
به گزارش تسنیم،‌ آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در جلسه درس خارج فقه خود در شبستان مسجد اعظم قم با اشاره به اینکه بیانیه‌ای درباره وضع ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری صادر کردم که اسباب نگرانی است اظهار داشت: اینکه جوان 16 ساله و پیرزن ازکارافتاده برای ثبت‌نام در انتخابات اقدام کرده‌اند مایه آبروریزی است. 
 
مرجع تقلید شیعیان با انتقاد از بی‌تفاوتی یا خرسندی برخی مسئولان از این روند افزود: برخی مسئولان از آن به‌عنوان شور انتخابات یاد می‌کنند درحالی‌که این اقدام آبروریزی است که در دنیا این اقدام را مسخره می‌کنند. 
 
استاد برجسته حوزه علمیه ادامه داد: می‌گویند در قانون اساسی قید و شرطی نگذاشته‌اند درحالی‌که پیشنهاد می‌دهم شورای نگهبان در این کار با شجاعت در تفسیر قانون اساسی راه فقهی را طی کنند؛ چرا در تفسیر قانون اساسی این کار نمی‌شود؟ 
 
به گفته وی وقتی گفته می‌شود رجل سیاسی این موضوع دلالت التزامی دارد برای سن و سال، سطح معلومات بالا و سابقه اجرایی بالا و ملاک مدیر و مدبر، این موارد باید در هنگام ثبت‌نام لحاظ شود. 
 
آیت‌الله مکارم شیرازی بابیان اینکه معنی ندارد برای انتخاب یک نفر بیش از 1000 نفر ثبت‌نام کنند خاطرنشان کرد: این رفتار شور انتخاباتی نیست، همچنین در شان نظام اسلامی نیست که این تعداد افراد از هر سن و با هر شرایطی برای ثبت‌نام اقدام کنند. 
 
مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه تفسیر قانون اساسی در دست شورای نگهبان است گفت: امیدواریم در آینده شاهد این موضوع نباشیم. 
 
وی با اشاره اینکه امسال مراسم اعتکاف آبرومندانه در سراسر کشور برگزار شد اظهار داشت: این برنامه نشان‌دهنده تأثیر برنامه‌های تربیتی اسلام است که بعد از 1400 سال هنوز مورد اقبال مردم است و یقیناً این اعتکاف دل‌ها را صاف و روح را پاک می‌کند. 
 
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه دشمنان از برگزاری این برنامه‌های دینی ناراحت می‌شوند افزود: آن‌ها به‌خوبی می‌دانند جوانان با استقبال از برنامه‌های دینی بیش‌ازپیش دل‌بسته نظام و اسلام می‌شوند.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

تبلیغات

آسیاتک حمایت