آسیاتک

بازدید: 26

حرف زدن کودک در خواب، نشانه چیست؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 830276
اصلا از ما حرف شنوی ندارد. اغلب در خواب حرف می زند و دعوا می کند.
پرسش: دختر 3 ساله ای دارم که به شدت لجباز است و زیاد عصبانی می شود و زمانی که عصبانی است خودش را می زند. همچنین اصلا از ما حرف شنوی ندارد اغلب در خواب حرف می زند و دعوا می کند. نمی دانیم چه روشی را برای تربیت پرنیا استفاده کنیم زیرا که نه به تشویق و نه به تنبیه واکنش مثبت نشان نمی دهد.

پاسخ: بهتر بود در این موارد مثال می زدید. شما وقتی می خواهید به یک کودک سه ساله دستوری بدهید، در قدم اول توانمندیش را در نظر بگیرید. بعد اینکه این امر واقعا به جا هست، یا نه! مثلا در مرود میزان غذایی که کودک باید بخورد ما دستور نمی دهیم او براساس اشتهایش خودش باید تشخیص دهد.

برای دستور دادن، هم قدش می شویم، در چشمانش نگاه می کنیم، با کوتاه ترین جمله حرف خود را می زنیم. مثلا اگر قرار هست ساعت 9 بخوابد. به او می گوییم ، ساعت 10 زمان خوابت هست . تو تنها ده دقیقه وقت داری . دوست داری چه کتاب قصه ای بخوانم، آن را خودت انتخاب کن. دستور واضح شفاف باید باشد و دائم در حال تغییر نبایست باشد. در این گونه مواقع اگر گریه کرد وخودش را زد، بهترین کار نادیده گرفتن با چهره آرام هست. اما اگر موضوعات پیچیده تر هست و این راهکارها جواب نداد. برای بررسی دقیق تر، جلسات مشاوره حضوری توصیه می شود.loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک