آسیاتل

بازدید: 53

چند درصد از دانشگاهیان اعزام به عتبات سفر اولی بودند؟

منبع : صراط نیوز کد خبر: 822869
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: در دوره هفدم اعزام دانشگاهیان به عتبات 63 درصد از دانشگاهیان برای بار اول بود که به سفر عتبات اعزام می‌شدند، یعنی بیش از نیمی از آنها و این آمار خوبی است.
صراط:رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: در دوره هفدم اعزام دانشگاهیان به عتبات 63 درصد از دانشگاهیان برای بار اول بود که به سفر عتبات اعزام می‌شدند، یعنی بیش از نیمی از آنها و این آمار خوبی است.

به گزارش  فارس، با توجه به پایان اعزام دانشگاهیان در هفدهمین دوره به عتبات عالیات حجت الاسلام فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان به همراه مسئولین ستاد با حجت الاسلام قاضی عسکر؛ نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام سیدمحمد رضا فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گزارشی از هفدهمین دوره سفرهای عتبات دانشگاهیان ارائه داد و ضمن تقدیر از تلاش‌ها و همراهی‌های بعثه مقام معظم رهبری در زمینه اعزام دانشگاهیان به عتبات گفت: در این دوره از اعزام‌ها بیش از 11 هزار دانشگاهی به سفر زیارتی عتبات اعزام شدند و با همکاری مجموعه بعثه مقام معظم رهبری، سازمان حج و زیارت و شرکت زیارتی شمسا، برنامه‌های فرهنگی و اجرایی خوبی برای دانشگاهیان برگزار شد.

فقیهی علاوه بر ارزیابی دوره هفدهم، از برنامه و زمانبندی اعزام زائرین در هجدهمین دوره خبر داد و افزود: برنامه ریزی برای هجدهمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات در حال انجام است و بنا داریم اعزام‌های این دوره را از اول بهمن ماه آغاز و تا 15 اردیبهشت ماه ادامه دهیم؛  طول مدت اعزام 4 ماه ادامه خواهد داشت و روزانه 4 کاروان اعزام خواهند شد.

وی افزود: با نظر سنجی‌هایی که این دوره در طول سفر انجام دادیم مشخص شد 63 درصد از دانشگاهیان بار اول بوده است که به سفر عتبات اعزام می‌شده‌اند، یعنی بیش از نیمی از آنها و این آمار خوبی است.

حجت الاسلام قاضی عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از اعزام دانشگاهیان به عتبات گفت: با دست اندرکاران عتبات جلسه‌ای داشتیم و تصمیمات خوبی اخذ شد و امیدواریم بتوانیم آنها را اجرایی کنیم.

وی بر زمینه سازی برای افزایش میزان اعزام ها،بصیرت افزائی در زائرین دانشگاهی، برنامه ریزی برای افزایش کیفی سفر و اعزام راوی جهت برنامه های کاروان های دانشگاهی تأکید کرد.

در ادامه رضا همدانی مشاور رئیس و نماینده ستاد عتبات دانشگاهیان در عراق گفت: دوره هفدهم اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات با همکاری شایسته بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت دوره بسیار موفقی بود.

همدانی با اشاره به برنامه‌های طول سفر در کربلا گفت:با نظر سنجی هایی که در طول سفر انجام دادیم یکی از بهترین برنامه ها همایش احلی من العسل بود که میزان رای بالایی را به خود اختصاص داد و دانشجویان در آنجا احساس خوبی داشتند.

وی ادامه داد: 12 هزار دانشگاهی برای این همایش به بعثه مقام معظم رهبری در کربلا رفتند و از این برنامه به خوبی استقبال کردند و جای این دارد که ما نیز از زحمات مجموعه بعثه تشکر کنیم.

همدانی تاکید کرد: روایتگری در کربلا نیز دارای رشد است و 100 برنامه روایتگری در حر داشتیم.همچنین به پاسداشت اسامی اهل بیت(ع) در این دوره به دانشجویانی که مزین به نام های سکینه، رقیه و زینب بودند هدایای نفیسی به رسم یادبود تعلق گرفت.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

تبلیغات

آسیاتک حمایت