آسیاتل

بازدید: 48

پوتین: بدون ایران و ترکیه درگیری‌ها در سوریه متوقف نمی‌شد

منبع : فردا نیوز کد خبر: 822867
نشست سه‌جانبه رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در شهر «سوچی» برای گفت‌وگو درباره بحران سوریه آغاز شد.

نشست سه‌جانبه رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در شهر «سوچی» برای گفت‌وگو درباره بحران سوریه آغاز شد.

خبرگزاری فارس: نشست سه جانبه رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در شهر «سوچی» برای گفت وگو درباره بحران سوریه آغاز شد.

نشست سه جانبه رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در شهر «سوچی» برای گفت وگو درباره بحران سوریه آغاز شد.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در ابتدای این نشست با بیان اینکه اکنون فرصت حقیقی برای پایان دادن به بحران سوریه می بیند، گفت: «ما اکنون به مرحله جدیدی رسیده ایم که اجازه می دهد راهکاری سیاسی در سوریه را اجرا کنیم.»

پوتین ضمن ابراز امیدواری نسبت به مفید بودن نشست سوچی، تاکید کرد که راهکار سیاسی برای سوریه باید طبق روند مذاکرات ژنو پایه ریزی شود و توافقات می تواند به تمامیت ارضی سوریه را تقویت کند.

وی همچنین افزود که بدون نقش سازنده ایران و ترکیه، ممکن نبود درگیری ها در سوریه متوقف شود و به لطف کمک های این دو کشور، سوریه از فروپاشی حفظ شد و داعش شکست خورد.

رئیس جمهور روسیه همچنین تاکید کرد مردم سوریه خود باید آینده کشورشان را تعیین کنند و این فرایند نیاز به آشتی از سوی تمام طرف ها شامل دولت می شود.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه به عنوان سخنران بعدی ضمن تاریخی خواندن این نشست برای حل بحران سوریه، گفت: «روسیه، ایران و ترکیه به دنبال راهکاری ریشه ای برای بحران سوریه هستند.»

اردوغان با ابراز امیدواری نسبت به اینکه در نشست سوچی تصمیمی قاطع برای پایان دادن به بحران سوریه گرفته شود، افزود مذاکرات آستانه به نفع خاورمیانه بوده است.

وی در ادامه گفت نشست سه جانبه سوچی برای توقف خون ریزی ها و پایان دادن به تراژدی که برای چندین سال در جریان بوده، بسیار مهم است.


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

تبلیغات

آسیاتک حمایت