آسیاتل

بازدید: 47

شیوع دیفتری جان مردم یمن را تهدید می کند

منبع : صدا و سیما کد خبر: 822845

مردم یمن تحت تاثیر محاصره ای که رژیم سعودی علیه این کشور اعمال کرده است هر روز با مشکل تازه ای دست و پنجه نرم می کند که آخرین آنها شیوع بیماری دیفتری در این کشور است.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون العالم، به دنبال افزایش مبتلایان به بیماری وبا در یمن، وزارت بهداشت یمن با توجه به فروپاشی بخش بهداشت و درمان کشور به سبب تجاوزات عربستان سعودی که باعث کمبود شدید دارو و لوازم پزشکی شده است، درباره شیوع دیفتری در کشور هشدار داد.
العالم افزود: وزارت بهداشت یمن از ابتلای یکصد و پنجاه نفر به این بیماری کشنده و درگذشت چهارده نفر بر اثر ابتلا به این بیماری خبر داده است. تعدادی از مبتلایان به این بیماری برای درمان به صنعا پایتخت یمن منتقل شده اند.
نبیل النجار معاون مدیر بیمارستان السبعین گفت: دیفتری بیماری خطرناک و کشنده ای است و به سرعت شیوع پیدا می کند. از مجموع هفت نفر مبتلا به این بیماری که به بیمارستان ما مراجعه کرده اند سه نفر جان خود را از دست دادند و سه نفر نیز درمان شدند.
این گزارش همچنین افزود هر چند این بخش تشکیل شده است اما به کادر درمانی و دارو و تجهیزات نیاز دارد تا بتواند شرایط مناسب را برای مبتلایان فراهم کند و مراقبت های لازم را در اختیار آنها قرار دهد.
شیوع بیماری دیفتری در یمن در حالیست که این کشور همچنان با شیوع وبا دست به گریبان است و تعداد مبتلایان به آن نهصد و پنجاه هزار نفر رسیده است و بیش از دو هزار و دویست نفر نیز بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

تبلیغات

آسیاتک حمایت