آسیاتل

بازدید: 82

میزان نیروی فوریت های پزشکی پاسخگوی نیاز کنونی کشور نیست

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 822436
سلامت نیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، رفع موانع قانونی برای جذب نیروی زن، در حوزه اورژانس را منوط به ارسال لایحه از سوی دولت به مجلس و انجام گزینش برای سنجش قوای جسمانی داوطلبان دانست. به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، جمالی سوسفی، عضو کمی

سلامت نیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، رفع موانع قانونی برای جذب نیروی زن، در حوزه اورژانس را منوط به ارسال لایحه از سوی دولت به مجلس و انجام گزینش برای سنجش قوای جسمانی داوطلبان دانست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، جمالی سوسفی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در واکنش نسبت به اظهارنظر سرپرست سازمان اورژانس کشور مبنی بر اینکه اورژانس پانزده هزار نیرو کم دارد، گفت: ما نه تنها در پایگاه های اورژانس با کمبود نیرو مواجه هستیم، بلکه در حوزه پرستاری نیز با وجود اینکه بیست هزار نفر بازنشسته شده و از سیستم خارج شده اند، هنوز بجای آنها هیچ نیرویی جایگزین نشده است.

نماینده مردم رودبار درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم اکنون میزان نیروی فعال در پایگاه های اورژانس پاسخگوی نیاز کنونی کشور نیست، کما اینکه در حوزه انتخابیه بنده یک پایگاه اورژانس را افتتاح کرده ایم که به دلیل عدم وجود نیرو فعال نشد، و این در حالی است که، هر کدام از این پایگاه ها با وجود شش نیرو فعال می شود و این امر تنها مختص به این منطقه نبوده، بلکه در سراسر کشور با این مشکل روبرو هستیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به عدم وجود نیروی زن در اورژانس کشور اظهار کرد: عدم وجود نیروی زن در پایگاه های اورژانس یکی دیگر از مشکلاتی است که در اورژانس با آن مواجه هستیم و این کمبود در شرایطی که، با تعداد زیادی از مصدومان زن روبرو شویم، بیشتر خود را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: البته انتخاب نیروی زن جهت فعالیت در پایگاه های اورژانس باید بر مبنای گزینش صورت بگیرد، به این معنا که، از افرادی برای حضور در این حوزه استفاده شود، که از توانایی فیزیکی لازم در کنار مهارت و علم برخوردار باشند، چراکه انجام ماموریت های اورژانس به دلیل دشواری که دارد، مستلزم نیروی بدنی مناسب است.

جمالی سوسفی یادآور شد: هم اکنون تمام نیروهای اورژانس را مردان تشکیل می دهند و شاید با جذب نیروی زن، کمبودی که در این بخش وجود دارد، برطرف شود، اما قبل از هر اقدامی در این زمینه باید تمام جوانب امر در نظر گرفته شود، تا نتیجه مثبتی را به همراه داشته باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در پاسخ به درخواست سرپرست اورژانس کشور برای همکاری مجلس در جهت تسهیل روند دریافت مجوز جذب تعدادی تکنسین فوریت های پزشکی و پرستار زن به منظور فعالیت در این مرکز تاکید کرد: اگر سازمان اورژانس کشور با موانع قانونی برای جذب نیروی زن مواجه بوده و وزارت بهداشت مجوزهای لازم را در این خصوص دریافت نکرده است، باید این مطالبه خود را در قالب لایحه ای از سوی دولت به مجلس ارسال کند تا نمایندگان بتوانند با تصویب یا اصلاح قانون، به رفع مشکلات این بخش بپردازند.


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت