آسیاتل

بازدید: 25

دیدار وزرای خارجه قطر و آلمان در «برلین»

منبع : فردا نیوز کد خبر: 822121
وزرای خارجه قطر و آلمان در دیداری در شهر برلین ضمن بررسی تحولات اخیر منطقه، یک خانه فرهنگ عربی در این شهر افتتاح کردند.

وزرای خارجه قطر و آلمان در دیداری در شهر برلین ضمن بررسی تحولات اخیر منطقه، یک خانه فرهنگ عربی در این شهر افتتاح کردند.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از خبرگزاری رسمی قطر (قنا)، محمد بن عبد الرحمان آل ثانی، وزیر خارجه قطر در شهر برلین با زیگمار گابریل، همتای آلمانی اش دیدار کرد.

دو وزیر در این دیدار درباره روابط دوجانبه دو کشور قطر و آلمان و راه های حمایت و تقویت آنها گفت وگو کرده و به بررسی تحولات اخیر منطقه پرداختند.

وزارت خارجه آلمان روز جمعه گذشته با انتشار توئیتی لغو محاصره قطر را خواستار شد و تاکید کرد، محاصره قطر توسعه منطقه را به خطر انداخته و حل این بحران در راستای منافع آلمان نیز هست.

بحران منطقه خلیج فارس از پنجم ژوئن گذشته در پی قطع روابط دیپلماتیک عربستان، امارات، بحرین و مصر با قطر آغاز شد.

وزیر خارجه قطر روز سه شنبه از آمریکا به آلمان رفت و به محض ورودش در مراسم افتتاح خانه فرهنگ عربی موسوم به "الدیوان" به عنوان اولین مرکز فرهنگی قطر در خارج از این کشور شرکت کرد.

آل ثانی در مراسم افتتاحیه این خانه فرهنگ گفت: امروز با افتتاح این مرکز در برلین دوستی قدیمی میان دو کشور آلمان و قطر را جشن می گیریم، این خانه پس از این تریبونی برای تبادلات فرهنگی سازنده و توسعه ای خواهد بود، این مرکز گواهی بر پایبندی ما به ایجاد پل های ارتباطی با سازمان ملل در تمامی نقاط جهان است.

وزیر خارجه آلمان نیز در این مراسم گفت: تاریخ آلمان پس از جنگ نشان می دهد که امکان عبور از اختلافات عمیق مانند آنچه اکنون در منطقه خلیج فارس رخ داده، وجود دارد.

گابریل افزود: آلمان به شدت بر حفظ روابطی خوب با تمامی کشورهای منطقه خلیج فارس و تلاش برای برقراری صلح در منطقه در صورت وجود درگیری میان کشورهای این حوزه تاکید دارد.

وی ادامه داد: به طور خاص در شرایط بحران های سیاسی که گزینه گفت وگو کارکرد خود را از دست می دهد، آنچه بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد، ایجاد پل های ارتباطی جهت تاکید بر عوامل اتحادمان و کمک به برچیدن موانع موجود است.

در ادامه وزیر خارجه قطر نیز ابراز امیدواری کرد که مرکز جدید فرهنگ عربی را به خوبی معرفی کرده و به مبارزه با برداشت های قالبی از اعراب در اروپا کمک کند.

آل ثانی به تازگی رهبران عربستان را مسؤول بروز اختلافات با قطر و بحران فعلی در لبنان دانست.

گابریل نیز بدون اشاره مستقیم به اختلافات در منطقه خلیج فارس، از دشمنان آلمان در جنگ جهانی دوم به دلیل ایجاد پل های ارتباطی با آلمان و استقبال آنها از بازگشت این کشور به جامعه جهانی با وجود کشتارها و جنایاتی که نازی ها مرتکب شده بود، تقدیر کرد و گفت: پس از ۷۰ سال می بینیم که حتی پس از جنگی جهانی ما می توانیم در مرحله اول با یکدیگر شریک و در مرحله بعدی کشورهایی دوست باشیم.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت