آسیاتک

بازدید: 44

نظام ارزیابی الکترونیکی عملکرد کارکنان اداری قوه قضائیه اجرایی می شود

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 822115
مدیرکل نظارت و ارزشیابی کارکنان اداری قوه قضائیه از شروع به کار سامانه جامع الکترونیکی ارزیابی کارکنان اداری قوه قضائیه از هفته آینده در سراسر کشور خبر داد.

نظام ارزیابی الکترونیکی عملکرد کارکنان اداری قوه قضائیه اجرایی می شودبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛  وحید میرحسینی مدیرکل نظارت و ارزشیابی کارکنان اداری قوه قضائیه از شروع به کار سامانه جامع الکترونیکی ارزیابی کارکنان اداری قوه قضائیه از هفته آینده در سراسر کشور خبر داد و اظهار کرد: با ابلاغ معاون منابع انسانی قوه قضائیه اجرای ارزیابی الکترونیکی در دستور کار دادگستری های سراسر کشور از اول آذر ماه قرار گرفته است.

 وحید میرحسینی گفت: در ارزشیابی کارکنان اداری مسئولیت ارزیابی کارکنان، نظارت بر رفتار و عملکرد و همچنین پاسخگویی به شکایات مردم از کارکنان اداری، سه وظیفه عمده ای است که در اداره کل نظارت و ارزشیابی کارکنان اداری قوه قضائیه دنبال می شود.

 وی بیان کرد: بعد از حدود دو سال مطالعه و بررسی آسیب شناسی در سال 95 موفق شدیم عملکرد و رفتار کارکنان را بر اساس شغل و وظیفه ای که در آن مشغول هستند با استفاده از ضوابط ارزیابی دولت، ارزیابی الکترونیکی کنیم و تاکنون کار ارزیابی الکترونیکی عملکرد کارکنان در حدود 10 استان مورد سنجش قرار گرفته و پایان یافته است.

 میرحسینی افزود: از تاریخ 96/08/22 تا 96/08/25 در هفته گذشته ظرف سه روز کار آموزشی نرم افزار ارزیابی الکترونیکی برای اجرا در سایر استان ها پایان یافته است و از اول آذر ماه کار ارزیابی الکترونیکی سایر استان ها انجام می شود،

وی گفت: امیدواریم ظرف 2 هفته آینده کار ارزیابی الکترونیکی عملکرد سال 95 کارکنان اداری سایر دادگستری های سراسر کشور انجام و خاتمه یابد.

میرحسینی افزود: ارزیابی الکترونیکی کارکنان ستادی قوه قضائیه هم در آینده نزدیک در حال آماده سازی سامانه است و اجرا خواهد شد.

مدیرکل نظارت و ارزشیابی کارکنان اداری قوه قضائیه اعلام کرد: این اولین بار است که معاونت منابع انسانی سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان اداری را بعد از سالها از نظام سنتی و دستی به ارزیابی الکترونیکی تغییر داده است.

میرحسینی با بیان اینکه در نظارت و ارزشیابی، نگاه ما معطوف به ایجاد نظام مشارکتی و حمایتی است، اظهار داشت: برنامه های تدوین شده در راستای تقویت و توانمندی کارکنان اداری دستگاه قضایی در حوزه رفتار و عملکرد است و در صورت نیاز آموزش های متناسب و هدفمند برای آنان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در سال 96  در حال اعمال تغییرات بخشنامه های دولت در سامانه ارزیابی الکترونیکی هستیم تا نظام ارزیابی عملکرد کارکنان اداری قوه قضائیه در سال 96 نیز به صورت الکترونیکی ادامه یابد.

میرحسینی بیان کرد: برای ارزیابی رفتار و عملکرد کارکنان از یک نظام واحد بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از حدود 40 هزار نفر از کارکنان اداری استفاده شده است و سعی شده  که ارزیابی ها با یک داوری منصفانه انجام شود.

وی افزود: ارتباط خوبی بین مدیران و کارکنان برای اجرای ارزیابی ایجاد شده است.

مدیرکل نظارت و ارزشیابی قوه قضائیه با قدردانی از تمام مدیران در ستاد به ویژه روسای کل دادگستری ها و معاونین منابع انسانی تصریح کرد: بهترین و موثرترین همکاران ما در نظارت و ارزشیابی خود کارمندان هستند، بنابراین باید با معرفی درست اقدامات آنها از کارمندان شایسته حمایت و آنان را شناسایی و ارتقاء دهیم.

انتهای پیام/

اجرای نظام ارزیابی الکترونیکی عملکرد کارکنان اداری قوه قضائیه از هفته آینده

 


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک