آسیاتک

بازدید: 81

خواننده شیعه و سنی برای هفته وحدت خواندند/ اجرای قطعه «بت‌شکن» در افتتاحیه اجلاس سراسری وحدت

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 822105
قطعه موسیقی «بت‌شکن» که با همکاری خوانندگان شیعه و سنی تولید شده، در افتتاحیه اجلاس سراسری وحدت اجرا می‌شود.

قطعه«بت شکن» در مراسم افتتاحیه اجلاس سراسری وحدت اجرا می شودمحسن توسلی خواننده کشورمان، در گفتگو با خبرنگار حوزه موسیقی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ از اجرای قطعه «بت شکن» در مراسم افتتاحیه اجلاس سراسری وحدت خبر داد و اظهار داشت: تولید قطعه «بت شکن» طرحی است که بیش از ۴ یا ۵ ماه روی آن فکر کردم و در سفری که به روسیه و دمشق داشتم، آن را با سفیر ایران در روسیه در میان گذاشتم. سفیر نیز که خودش دغدغه وحدت شیعه و سنی را داشت، آمادگی خود را برای حمایت از طرح تولید قطعه «بت شکن» اعلام کرد و قرار شد، یک خواننده اهل تسنن را به ما معرفی کند. این خواننده اهل تسنن حامد سلیمان داوود، خواننده سوری بود.

وی افزود: پس از انتخاب خواننده اهل تسننی که قرار بود با ما همکاری کند، روی شعر قطعه موسیقی «بت شکن» کار کردیم. شعر این قطعه را قاسم صرافان و مرتضی حیدری آل کثیر سروده اند. یک ماه قبل نیز حامد سلیمان داوود به ایران آمد و بخش عربی قطعه «بت شکن» را خواند. کار تولید این قطعه هم اکنون به مراحل آخر آهنگسازی رسیده است. آهنگسازی قطعه «بت شکن» برعهده امید رهبران است.

این خواننده درباره انگیزه خود از تولید قطعه «بت شکن» اظهار داشت: در سال های اخیر مقام معظم رهبری تأکید زیادی روی مبحث وحدت داشتند و به نظر می رسد، ما امروزه بیش از گذشته به تقویت وحدت میان شیعه و سنی نیاز داریم؛ زیرا دست های پشت پرده تلاش می کنند که میان شیعه و سنی اختلاف بیندازند. ما نیز تلاش کرده ایم که با تولید قطعه «بت شکن» گامی در جهت تقویت وحدت میان این مذاهب برداریم.

توسلی خاطرنشان کرد: در پایان جا دارد از سفیر ایران در دمشق تشکر کنم. وی دغدغه تقویت وحدت را دارد.

یادآور می شود؛ توسلی پیش از این با ارائه آثاری چون اسطوره، زخم روی زخم، منا، ما هم مسیریم، خاک مقدس و باب الجواد جایگاه خود را در عرصه موسیقی کشور پیدا کرده است.


انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک