آسیاتل

بازدید: 126

گزارش سازمان جهانی گمرک از دستاوردهای گمرک الکترونیک در ایران

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 815067
سازمان جهانی گمرک (wco)در گزارشی به بررسی دستاوردهای گمرک الکترونیک در ایران پرداخت و دست آورد های گمرک ایران را تحسین بر انگیز خواند.

گزارش سازمان جهانی گمرک از دستاوردهای گمرک الکترونیک در ایران به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سازمان جهانی گمرک، از دستاوردهای گمرک الکترونیک در ایران که پس از سفر کونیو میکوریا دبیر کل سازمان جهانی گمرک (wco) به ایران منتشر شده است .

میکوریا در جریان  دیدارها و  بازدید از سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی بارها این دستاورد مهم را تحسین کرد و در اظهار نظری اقرار کرد که تحت تاثیر اصلاحات نظام گمرکی ایران قرار گرفته است.

بر اساس گزارش سازمان جهانی گمرک در بخش تسهیل و تسریع در ترخیص کالا، گمرک جمهوری اسلامی ایران موفقیت های قابل توجهی کسب کرده و به کمک سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی فرآیند ترخیص کالا را در بخش واردات از ۲۶ روز به ۳ روز و در بخش صادرات از ۷ روز به یک روز کاهش داده است .

بخش دیگر این گزارش به مشارکت گمرک، مجلس و دانشگاه در پیاده سازی پنجره واحد تجارت فرامرزی پرداخته و این دستاورد را سازمان جهانی گمرک تحسین و اعلام کرده، مجلس ایران در سال ۲۰۱۴  بسترهای قانونی را برای پیاده سازی پنجره واحد تجاری از طریق گمرک فراهم و گمرک ایران به کمک دانشگاه تهران، پنجره واحد گمرکی را با موفقیت پیاده سازی کرده است .

موضوع پیوستن ۲۷ سازمان به پنجره واحد گمرک در ایران از دیگر بخش های گزارش سازمان جهانی گمرک است و مشارکت این تعداد سازمان در این پنجره واحد را این سازمان باارزش توصیف کرده است .

ایجاد پنجره واحد منطقه ای به صورت مجازی از دیگر بخش های این گزارش است که در این گزارش آمده و سازمان جهانی گمرک اعلام کرده که این اقدام نیز دستاورد مهمی به شمار می رود .

سازمان جهانی گمرک در بخش دیگری به عملکرد گمرک ایران در مبارزه با مواد مخدر پرداخته و از جایگاه ایران به عنوان فعال ترین گمرک دنیا در مبارزه با مواد مخدر تمجید کرده است .

انتهای پیام/

ایجاد پنجره واحد منطقه ای به صورت مجازی

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

تبلیغات

آسیاتک حمایت