آسیاتک

بازدید: 32

چرا روحانی از ماشین پیاده نشد؟

منبع : عصر ایران کد خبر: 802747


«روحانی همان روحانی است که پیش از این بوده، تخریب کنندگانش هم همان ها هستند که بودند. از قضا برنامه ریزان و مشاوران نیز با سابق فرقی نکرده اند. اما با این که روحانی در میان حادثه دیدگان حاضر می شود اما صدای منتقدان و بلکه توهین کنندگان بلند است و متاسفانه برنامه ریزان سفر رییس جمهور هیچ تدبیری برای جلوگیری از این فضاسازی ها ندارند، هیچ فکری هم نکرده اند.»

روزنامه اعتماد در یادداشتی نوشت: «حسن روحانی، رییس جمهوری دیروز به مناطق زلزله زده رفت و تلاش کرد تا از نزدیک با مردمان مصیبت زده ای که همه آن چه داشتند را از دست داده اند، حرف بزند شاید مرهمی باشد بر آلام شان؛ همان کاری که در حادثه تلخ ویرانی ساختمان پلاسکو در تهران یا در حادثه غمبار معدن یورت انجام داد.

او این بار هم به سرعت خود را به محل حادثه رساند تا به مردمی که همین چند ماه پیش با شعف و اشتیاق نامش را در میتینگ های انتخاباتی فریاد می زدند، بگوید در روزهای رنج و سختی نیز در کنارشان می ماند. اما همه چیز همان طور که روحانی می خواست یا مردم انتظار داشتند، پیش نرفت. حضور روحانی در مناطق زلزله زده اگر چه هدفش تسکین آلام مردم دردمند بود اما نقدهایی نیز به همراه داشت. نقدهایی که می گفت چرا رییس جمهور از خودرو پیاده نشد یا چرا تنها به اندازه یک سر و گردن از سقف ماشین بیرون آمد.

هر چند که عمده نقادان به واسطه دسترسی به برخی اطلاعات و نهادها باید به خوبی بدانند که چنین مواردی در اختیار تیم حفاظت رییس جمهور است و آنها هستند که تشخیص می دهند رییس جمهور در چه محلی با چه شرایطی می تواند حضور یابد. نادیده انگاشتن پروتکل های امنیتی آن هم در منطقه ای که شاید در چند صدمتری اش از پژاک و کومله تا تکفیری های باقی مانده آماده هر اقدام مخربی هستند تبعاتی دارد که هیچ محافظ و سرتیم حفاظتی حاضر به قبول ریسک آن نیست. آنجا نقطه صفر مرزی است. مرز با تروریست هایی که بقایای شان هنوز هم اسلحه به دست منتظر عرض اندام هستند.

شاید منتقدان همیشگی روحانی که فارغ از عملکرد او منتظر بهانه برای تخریب هستند فراموش کرده باشند یا خود را به فراموشی زده باشند اما اگر از بزرگ تر های جریان شان بپرسند به آنها خواهند گفت روزگاری در همین روستاهای مرزی از غروب تا گرگ و میش کسی جرات تردد بدون پوشش افراد مسلح نداشت. هر کوچه کمین بود و پشت هر تپه مخالفانی مسلح آماده شلیک نشسته بودند. حالا ولی رییس جمهور میان کوه هایی که روزگاری برای پس گرفتن هر کدامش ده ها فرزند این کشور شهید شدند در امنیت کامل سفر می کند و آب از آب تکان نمی خورد. خوب است مخالفان روحانی یک بار مرور کنند همان نهادی که امنیت می سازد وظیفه حفاظت از رییس جمهور را هم بر عهده دارد.

اما این همه ماجرا نیست. منصفانه اگر نگاه کنیم می شد با لحاظ کردن همین پروتکل ها و شرایط سخت منطقه باز هم فضایی فراهم کرد تا رییس جمهور و داغ دیدگان کنار هم بنشینند و با هم حرف بزنند. اگر روحانی تاب نقد و حتی شنیدن حرف تند دارد - که فریادهای کارگران معدن یورت نشان داد این ظرفیت را دارد - بهتر بود فضایی فراهم می شد تا غصه بازماندگان را بی واسطه بشنود و پذیرای حرف و سخن و حتی فریاد مردم منطقه باشد و مگر نبود کاری که رییس جمهور ممنوع التصویر شده در ماجرای زلزله بم انجام داد و روبروی زن و مرد داغدار نشست تا حرف شان را بشنود؟

اینجا نقش مشاوران اسم و رسم دار رییس جمهور است که به چشم می آید و این وظیفه آنهاست که مشاوره دهند و بگویند آقای رییس جمهور باید با مردم حرف بزنید و حرف شان را هم بشنوید. فراهم کردن دیداری چند دقیقه ای با بازماندگان در یکی از چادرهای احداث شده به قاعده نباید کاری سخت یا در تضاد با پروتکل های امنیتی می بود اما همراهان و مشاوران رییس جمهور از این پیشنهاد – به هر دلیلی – دریغ کردند.

هر چه هست روحانی همان روحانی است که پیش از این بوده، تخریب کنندگانش هم همان ها هستند که بودند. از قضا برنامه ریزان و مشاوران نیز با سابق فرقی نکرده اند. اما با این که روحانی در میان حادثه دیدگان حاضر می شود اما صدای منتقدان و بلکه توهین کنندگان بلند است و متاسفانه برنامه ریزان سفر رییس جمهور هیچ تدبیری برای جلوگیری از این فضاسازی ها ندارند، هیچ فکری هم نکرده اند.»

loading...دانلود نرم افزار

نیازمندی های روز ایران

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

دیگران چه میخوانند

گزارش ها

گزارش جهرمی درباره ATR درست از آب درآمد

گزارش جهرمی درباره ATR درست از آب درآمد

گزارش تصویری از تجمع بزرگ فاطمیون در سعادت آباد

گزارش تصویری از تجمع بزرگ فاطمیون در سعادت آباد

گزارش تصویری شب دهم عزاداری فاطمیه دوم هیئت ثارالله(ع)

گزارش تصویری شب دهم عزاداری فاطمیه دوم هیئت ثارالله(ع)

گزارش تصویری فوتو کال فیلم

گزارش تصویری فوتو کال فیلم "خوک" مانی حقیقی در جشنواره برلین (+عکس)

واکنش تعزیرات به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از گرانفروشی در پارک‌ها

واکنش تعزیرات به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از گرانفروشی در پارک‌ها

کمیسیون عمران از «حادثه سقوط هواپیما» به هیئت رئیسه مجلس گزارش می‌دهد

کمیسیون عمران از «حادثه سقوط هواپیما» به هیئت رئیسه مجلس گزارش می‌دهد

وزرای کشور و اطلاعات از حوادث روز‌های اخیر گزارش دادند/ اهانت به پلیس را  تحمل نمی‌کنیم

وزرای کشور و اطلاعات از حوادث روز‌های اخیر گزارش دادند/ اهانت به پلیس را تحمل نمی‌کنیم

انتقاد فیلیپین از گزارش اطلاعاتی آمریکا

انتقاد فیلیپین از گزارش اطلاعاتی آمریکا

تبلیغات

مطالب جالب از سراسر وب

آسیاتک عینک ارزان