آسیاتک

بازدید: 12

مسئولان انتخاب بازیگر نقش‌ها را خرید و فروش می‌کنند/ بی‌عدالتی در سینما پیشکسوتان را خانه نشین کرده است

منبع : صراط نیوز کد خبر: 801852
بازیگر فیلم اخراجی‌ها گفت: برخی دستیار کارگردان ها و کسانی که در آثار با عنوان مسئولیت انتخاب بازیگر وارد فیلمسازی شده‌اند نقش‌ها را خرید و فروش می‌کنند و چون نمی‌توانند به بازیگران قدیمی پیشنهاد پرداخت پول در ازای نقش یا دریافت درصدی از مبلغ دستمزد بازی دهند به سراغ آن ها نمی‌آیند.


صراط: بازیگر فیلم اخراجی‌ها گفت: برخی دستیار کارگردان ها و کسانی که در آثار با عنوان مسئولیت انتخاب بازیگر وارد فیلمسازی شده‌اند نقش‌ها را خرید و فروش می‌کنند و چون نمی‌توانند به بازیگران قدیمی پیشنهاد پرداخت پول در ازای نقش یا دریافت درصدی از مبلغ دستمزد بازی دهند به سراغ آن ها نمی‌آیند.

محمود مقامی بازیگر تلویزیون و سینما در گفت و گو با میزان، درباره آخرین فعالیت های خود در عرصه سینما گفت: این روزها درصدد ساخت یک تله فیلم هستم و اگر شرایط مساعد باشد به زودی آن را کلید خواهم زد.

وی افزود: علاوه بر این برای بازی در فیلم سینمایی "گنج سرخ" به توافق رسیده‌ام و به امید خدا برای آغاز پروژه طی دو روز آینده عازم تربت حیدریه هستم.
وی درباره اولین اثر خود در مقام تهیه کنندگی و کارگردانی اظهار کرد: این تله فیلم در مرحله پیش‌تولید و بازبینی متن قرار دارد. مهدی تارخ در مقام فیلمنامه نویس در حال حاضر مراحل آخر نگارش متن را بر عهده داشته و بازنویسی اثر را شخصاً بر عهده دارم. اگر مشکلی پیش نیاید به امید خدا اواسط آذرماه تولید این اثر شروع می شود.

بازیگر فیلم "اشک نرگس" درباره بازی در تله فیلمی که خودش کارگردان آن است افزود: متن اثر هنوز تکمیل نشده است و حضورم به‌ عنوان بازیگر در این اثر مشخص نیست. باید بازنویسی متن تکمیل شود تا اگر نقش مناسبی برای من وجود داشت آن را ایفا کنم در غیر این صورت تنها کارگردانی و تهیه‌کنندگی را به عهده می‌گیرم.
وی درباره مضمون فیلم "گنج سرخ" توضیح داد: فیلم "گنج سرخ" با موضوع زعفران و در تربت حیدریه تولید می شود و قرار است که ابتدا برای نمایش در جشنواره‌های خارجی ساخته شود و بعد در تهران و جشنواره داخلی  نمایش داده شود. کارگردانی آن را امید عشقی بر عهده داشته و حضور بازیگرانی همچون یوسف مرادیان، سعیده عرب و آرش تاج در اثر قطعی شده است.

وی درباره حضور کمرنگ خود در آثار نمایشی نسبت به گذشته بیان کرد: در 4 سال اخیر به دلیل باندبازی‌ها در عرصه فیلمسازی، سینما وضعیت خوبی ندارد. برخی دستیار کارگردان ها و کسانی که در آثار با عنوان مسئولیت انتخاب بازیگر وارد فیلمسازی شده‌اند نقش‌ها را خرید و فروش می‌کنند. آنها نمی‌توانند به بازیگران قدیمی پیشنهاد پرداخت پول در ازای نقش یا دریافت درصدی از مبلغ دستمزد بازی دهند، به همین خاطر به سراغ آن ها نمی‌آیند. به دلیل وجود چنین شرایطی کمتر بازی کرده‌ام البته در آثاری چون "معمای شاه" و "کیمیا" حضور داشتم اما نسبت به سال های قبل از پخش این سریال ها بازی‌های کمتری داشتم و این روزها هم در حال ورود به عرصه فیلم‌ سازی هستم.
بازیگر "اخراجی ها" به نیروهای جوان که پیشکسوتان را کنار زده اند اشاره کرد و افزود: درست است که هر کاری به خصوص بازیگری احتیاج به نیروی جوان سالم دارد اما این روزها نیروی جوان در تولیدات هنری به دنبال درآمدزایی و تجارت بوده و این وضعیت باعث شده برخی همکاران من 4 سال جلوی دوربین نروند. هنرمندان پیشکسوت عمری را در عرصه هنر گذرانده اند.  سختی‌ها، ریاضت‌ها و گرسنگی‌ها کشیده‌اند و  آثار زیادی در کارنامه هنری دارند بنابراین بی‌عدالتی است که کسی این جوان گرایی غلط را مدیریت نمی کند تا مشکلات کاری پیشکسوتان حل شود.

مقامی خاطرنشان کرد: در گذشته بازیگر توسط کارگردان انتخاب می‌شد و مسئولیتی به نام انتخاب بازیگر در تولید یک اثر وجود نداشت اما در حال حاضر وجود این مسئولیت وضعیتی را ایجاد کرده است که کسی برای رفع آن وجود ندارد.

loading...دانلود نرم افزار

نیازمندی های روز ایران

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

دیگران چه میخوانند

گزارش ها

شرکت نفتکش: پیدا کردن سایر پیکرهای سانچی منوط به گزارش ربات ارزیاب است / هنوز امیدواریم

شرکت نفتکش: پیدا کردن سایر پیکرهای سانچی منوط به گزارش ربات ارزیاب است / هنوز امیدواریم

آیا عدم‌ ارسال گزارش

آیا عدم‌ ارسال گزارش "سیگمت" هواشناسی به خلبان باعث سقوط هواپیما شد؟ + مستندات

دستور روحانی به وزیر راه برای گزارش سریع علل سقوط هواپیمای شرکت آسمان

دستور روحانی به وزیر راه برای گزارش سریع علل سقوط هواپیمای شرکت آسمان

گزارش تصویری شب نهم عزاداری فاطمیه دوم هیئت ثارالله (ع)

گزارش تصویری شب نهم عزاداری فاطمیه دوم هیئت ثارالله (ع)

بخش درآمدی پایان یافت اما ما همچنان در انتظار گزارش بودجه شرکت‌های دولتی هستیم

بخش درآمدی پایان یافت اما ما همچنان در انتظار گزارش بودجه شرکت‌های دولتی هستیم

ستاد حقوق بشر ایران خواهان تعیین گزارشگر ویژه در آمریکا شد

ستاد حقوق بشر ایران خواهان تعیین گزارشگر ویژه در آمریکا شد

وزیر راه مسئول تهیه گزارش علل سقوط پرواز تهران ـ یاسوج شد

وزیر راه مسئول تهیه گزارش علل سقوط پرواز تهران ـ یاسوج شد

تبلیغات

مطالب جالب از سراسر وب

آسیاتک عینک ارزان