آسیاتل

بازدید: 25

پروازهای نجومی به مقصد مشهدمقدس رسید

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 801810
قیمت برخی از پروازهای هواپیمایی در آستانه شهادت امام رضا(ع) به مقصد مشهد مقدس حالت نجومی به خود گرفته است.
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، هرساله در آستانه شهادت امام رضا (ع) شاهد حضور خیل عظیمی از زائران و شیفتگان علی ابن موسی الرضا (ع) در مشهد مقدس هستیم، اما در این میان مشکل دیرینه ای که وجود دارد این است که متاسفانه دقیقاً در همین ایام، شاهد افزایش نرخ بلیت های پرواز به مشهد هستیم.

در حالی که قاعده باید برعکس باشد و روال باید این گونه باشد که در چنین ایامی با توجه به حضور جمعیت عظیم برای برپاداشتن عزاداری امام رضا (ع) قیمت ها باید با ارزانترین قیمت ممکن در اختیار زائران قرار گیرد، اما متاسفانه عده ای سودجو در این میان حضور دارند که از احساسات مذهبی مردم سوء استفاده کرده و با هر قیمتی بلیت خود را به مسافران عرضه می کنند.

تهران به مشهد ۵۴۰ هزار تومان

فاطمه. ب. یکی از زائرانی است که روز گذشته وارد فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد مقدس شده است، وی در این زمینه می گوید: همیشه روالم این گونه بوده که برای خرید بلیت پرواز به مشهد به سایت های اینترنتی مراجعه می کنم و این بار نیز دقیقاً همین رویه را تکرار کردم، اما زمانی که به سایت مراجعه کردم با قیمت های نجومی روبرو شدم.

وی ادامه می دهد: برای مثال قیمت یکی از پرواز ها به مشهد روز گذشته از تهران، ۵۴۰ هزار تومان بود و جالب آن که قیمت پرواز از مشهد به تهران نیز ۴۸۰ هزار تومان بود در حالی که در شرایط عادی این قیمت ها نهایتاً ۲۰۰ هزار تومان است.

این زائر امام رضا (ع) بیان می کند: دقیقاً متوجه نمی شوم که نقش و جایگاه دستگاه های نظارتی در چنین مواردی چیست و چرا باید برخی اجازه داشته باشند با هر قیمتی بلیت های خود را به مسافران بفروشند.

تبریز به مشهد ۵۴۸ هزار تومان

زائر دیگری که از تبریز به مشهد وارد شده است؛ وی نیز در این زمینه می گوید: فکر می کنم با قیمت مناسبی به مشهد مقدس سفر کردم، اما همین امروز اگر به تعدادی از سایت ها سر بزنید شاهد خواهید بود که قیمت پرواز از تبریز به مشهد برای روز پنجشنبه هفته جاری ۵۴۸ هزار تومان است.

وی ادامه می دهد: شخصاً مشکلی برای تهیه بلیت با قیمت مناسب نداشتم، زیرا در سایت های بسیاری برای تهیه بلیت جستجو کردم، اما انصاف نیست که قیمت بلیط در این ایام تا ۶۰۰ هزار تومان نیز برسد.

اهواز به مشهد ۴۹۰ هزار و ۹۶۰ تومان

علیرضا. ب. نیز می گوید: وضعیت تهیه بلیت از اهواز به مشهد نیز وضع چندان مساعدی ندارد و حتی تا ۵۰۰ هزار تومان نیز می رسد. سوال من این است که چرا نباید یک بار به صورت اصولی و صحیح برخورد صورت بگیرد تا سوء استفاده کنندگان تنبیه شوند.

وی ادامه می دهد: دقیقاً هر سال همین وضعیت وجود دارد به نحوی که هر سال دریغ از پارسال شده است و نمی دانم تا کی قرار است این وضعیت ادامه پیدا کند؟ باید شرایط را برای ورود و حضور زائر در مشهد تسهیل کنیم، اما دقیقاً عکس این کار را صورت می دهیم.
 
منبع:تسنیم

انتهای پیام/
 
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت