آسیاتل

بازدید: 38

ترویج کتاب، ترویج حیات و دانایی است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 801807
جوادی گفت: کار ترویج کتاب، یک نوع بخشندگی جان و ترویج حیات است.

ترویج کتاب، ترویج حیات و دانایی استبه گزارش خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اختتامیه چهارمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی صبح امروز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور محسن حاجی زین العابدینی دبیر جشنواره، محسن جوادی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجید غلامی جلیسه دبیر جایزه کتاب سال برگزار شد.

در این مراسم، محسن حاجی زین العابدینی دبیر جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی، در خصوص این رویداد فرهنگی گفت: مروجان کتابخوانی به مناطق زلزله زده کمک خواهند کرد و قرار است، فعالیتی در این مناطق داشته باشند. همه ما وظیفه داریم در این زمینه اقدام کنیم. شبکه مروجان کتاب پیشگام خواهند بود. امسال 792 اثر به جشنواره مروجان کتابخوانی ارسال شد. در زمینه ترویج کتابخوانی وضعیت خوب است و از نظر کیفی باید بیشتر شود تا اثر ترویج کتابخوانی را در جامعه ببینیم. تمرکزمان در جشنواره روی مروجان کتاب بود.

وی افزود: همه آثار رسیده به جشنواره مروجان کتابخوانی، روی وب سایت جشنواره قرار دارد. تعداد آثار رسیده در زمینه ترویج کتابخوانی نوجوانان زیاد بود. بانوان در این جشنواره حضور فعالی داشتند.

سپس، محسن جوادی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کار ترویج کتاب، یک نوع بخشندگی جان و ترویج حیات است. ترویج کتاب فراتر از کارهای خیرانه دیگر است. فعالیت های خیریه ارزشمند است و ترویج کتاب به یک معنا ترویج دانایی است.

وی افزود: ترویج کتاب، ترویج احساس و عشق است. وقتی دانایی در یک جامعه رواج پیدا می کند، خیلی کارها، مسیر درستی را پیدا می کند. ترویج کتاب به یک معنا رواج دادن دینداری درست است. بنابراین ترویج کتابخوانی کار بسیار ارزشمندی است. فلسفه وجودی تشکل های ترویج کتاب این است که اگر هر بخشندگی روی ملاحظه عقلانی شکل بگیرد و روی ضابطه باشد، خیلی ارزشمند است.

 

خبر در حال تکمیل است ...

 

 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت