آسیاتل

بازدید: 30

فلرینگ فاز یک روزانه 300 هزار متر مکعب کاهش یافته است/ارسال 103 میلیارد متر مکعب گاز شیرین به خط سراسری

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 801632
عبدی از کاهش روزانه فلرینگ پالایشگاه اول پارس جنوبی به میزان 300 هزار متر مکعب خبر داد.

فلرینگ فاز یک روزانه 300 هزار متر مکعب کاهش یافته است/ارسال 103 میلیارد متر مکعب گاز شیرین به خط سراسریبهزاد عبدی، سرپرست پالایشگاه اول پارس جنوبی در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،اظهار کرد:این پالایشگاه از ابتدای راه اندازی در سال 1382 تاکنون بیش از 103 میلیارد متر مکعب گاز شیرین به خط سراسری تزریق کرده است.

به گفته وی در این مدت ،فاز یک موفق به تولید 500 هزار تن گوگرد شده و بیش از 124 میلیون بشکه میعانات گازی نیز به مبادی صادراتی ارسال کرده است.

عبدی همچنین با بیان اینکه در فاز یک انبار روباز گوگردی قرار دارد که در ابتدای راه اندازی جهت جمع آوری و صادرات گوکرد کل مجتمع احداث شده است، گفت: از ابتدای تأسیس SPGC تاکنون از این انبار بیش از 4 میلیون تن گوگرد صادر شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه  با توجه به طراحی فاز یک ،امکان تولید مستقیم اتان، بوتان و پروپان در این مجتمع وجود ندارد، گفت: این پالایشگاه از ابتدای راه اندازی 6 هزار و 400 میلیون متر مکعب گاز غنی به پتروشیمی پارس ارسال کرده که منجر به تولید 3 میلیون تن اتان، 2 میلیون تن پروپان و یک میلیون و 200 هزار تن بوتان شده است.

عبدی در ادامه با اشاره  به آمادگی این پالایشگاه برای تولید پایدار در زمستان به علت  انجام تعمیرات اساسی موفق ،گفت: از ابتدای تأسیس با توجه به طراحی این مجتمع ،تعمیرات اساسی فاز یک همواره یک ماه طول می کشید، چرا که باید در این بازه تمام بسترهای MRU تعویض می شد، اما با تغییراتی که همکاران فاز یک پارس جنوبی ایجاد کردند، این کار در زمان کارکرد پالایشگاه انجام می شود و بدون توقف امکان تعویض کاتالایست ها فراهم شده است.

به گفته وی؛ این تغییرات و برنامه ریزی مناسب باعث کاهش زمان تعمیرات از 30 روز به 10 روز شده است.

سرپرست پالایشگاه اول گفت: هم اکنون در فاز یک  روزانه 27 میلیون متر مکعب گاز، 40 هزار بشکه میعانات گازی و 100 تن گوگرد تولید می شود که با کاهش زمان تعمیرات، 20 روز به تولیدات پالایشگاه اضافه خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت معیارهای زیست محیطی در پالایشگاه اول گفت: برای اولین بار در پارس جنوبی یکی از فلرهای پالایشگاه اول خاموش شد که باعث کاهش چشمگیر میزان فلرینگ فاز یک شده است.

به گفته عبدی؛ هم اکنون فلرینگ پالایشگاه اول از مقدار روزانه 380 هزار متر مکعب در شرایط طراحی به 80 هزار متر مکعب در روز رسیده است.

سرپرست پالایشگاه اول پارس جنوبی در پایان گفت: تعمیرات اساسی امسال در کوتاه ترین زمان با 2 هزار و 415 مجوز کار و بدون هیچ حادثه ای انجام شده است.

انتهای پیام/

صادرات بیش از 124 میلیون بشکه میعانات گازی از پالایشگاه اول پارس جنوبی 

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

عربستان سعودی چگونه روایت خود درباره خاشقجی را تغییر داد؛ از اظهار بی‌اطلاعی درباره سرنوشت خاشقجی تا بی‌اساس توصیف کردن گزارش‌های قتل و تأیید مرگ خاشقجی در کنسولگری

عربستان سعودی چگونه روایت خود درباره خاشقجی را تغییر داد؛ از اظهار بی‌اطلاعی درباره سرنوشت خاشقجی تا بی‌اساس توصیف کردن گزارش‌های قتل و تأیید مرگ خاشقجی در کنسولگری

گزارش لحظه به لحطه از عملکرد آزادکاران ایران/ قرعه‌ سخت برای شاگردان خادم

گزارش لحظه به لحطه از عملکرد آزادکاران ایران/ قرعه‌ سخت برای شاگردان خادم

گزارش فرمانده نیروی هوافضای سپاه به کمیسیون امنیت ملی مجلس

گزارش فرمانده نیروی هوافضای سپاه به کمیسیون امنیت ملی مجلس

تبلیغات

آسیاتک حمایت