آسیاتل

بازدید: 24

حبس بیش از هزار عروس داعشی خارجی در زندان‌های امنیتی عراق + تصاویر

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 801569
مقامات عراقی 1750 زن و کودک جهادی خارجی را به دلیل مسائل امنیتی در زندان‌های تل کیف حبس کردند.

عروس داعشیبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مقامات عراقی پس از بیرون راندن نیروهای تکفیری از کشورشان، سه هزار زن و کودک جهادی را نگه داشتند. تعداد 1750 تن از این زنان خارجی بوده که دولت های اروپایی به دلایل امنیتی از پذیرش آنها معذور هستند. کشور عراق خارجی ها را در زندان های امنیتی تل کیف در نزدیکی موصل  حبس کرد.

این عروس های داعشی در پاسخ به سوال خبرنگاران در باره زمان و دلیل پیوستنشان به داعش اظهارات قابل تاملی داشتند. یکی از آنها که اهل هامبورگ بود گفت اولین بار چادر و روبند را به طور تفریحی پوشیدم و یک روز  با آن به گردش در شهر رفتم. تمام مردم به من احترام گذاشتند و هرگز این پوشش مورد تمسخر کسی قرار نگرفت اما زمانی که به داعش پیوستم با رفتار متناقض و دقیقا عکس رفتار مردم شهرم مواجه شدم. 

یک زن روسی که عضو دیگر ی از داعش بود نیز اظهارات مشابهی در این باره داشت؛ او گفت پوشش سیاه یک زن  در کشور من هرگز باعث جلب توجه نمی شود و  آزادانه می توانی به همراه فرزندم به گردش در سطح شهر بپردازی و آن مساله برای هیچ کس عجیب نیست. 

آنها در ادامه سوالات خبرنگاران درباره توجیه و توضیح صادقانه پیوستنشان به داعش و ترور مردم بی گناه گفتند که بیشتر عروس های داعشی با اجبار و فریب همسرانشان عضو این گروه تروریستی شده اند. یکی از عروسان داعشی فرانسوی در این باره افشا کرد که همسرش با وعده مسافرت به ترکیه آنها را به عراق آورد. 

یکی از مقامات ارشد عراقی هشدار داد که آزادی این زنان و به ویژه کودکانشان تهدید بزرگی برای جامعه بشریت است. هر کدام از این کودکان پتانسیل یک تروریست حرفه ای شدن را دارند. دولت عراق نمی تواند چنین ریسک بزرگی را متحمل شود.  

 عروس داعشی

عروس داعشی

انتهای پیام/

مقامات عراقی عروس های داعشی را در زندان های امنیتی حبس کردند

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

تبلیغات

آسیاتک حمایت