آسیاتک

بازدید: 13

کنگره آمریکا: تحریم «نُجَباء» 90 روز دیگر رسماً اعمال می‌شود

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 801080
کنگره ایالات متحده آمریکا در گزارشی اعلام: تحریم «مقاومت اسلامی نُجَباء» 90 روز دیگر رسماً توسط ترامپ اعمال می‌شود.


کنگره آمریکا: تحریم «نُجَباء» 90 روز دیگر رسماً اعمال می شودبه گزارش حوزه تحولات منطقه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کنگره ایالات متحده آمریکا در گزارشی تفصیلی با بیان اتهاماتی واهی نسبت به مقاومت اسلامی نُجَباء اعلام کرد: در دوره ای 90 روزه پس از تصویب، رییس جمهور موظف است تحریم های معین شده نسبت به جنبش حزب الله نُجَباء و افراد خارجی که مسئول، مامور و یا مرتبط با آن هستند را اعمال کند.

وبسایت رسمی کنگره ایالت متحده آمریکا روز دوشنبه 22 آبان ماه در گزارشی جدید تحت عنوان "کنگره آمریکا طی لایحه ای در نظر دارد پراکسی های (نیروهای نیابتی) ایران در سال 2017 را تحریم کند" به جزئیات این اقدام پرداخت.

لایحه موسم به «H. R. 4238» برای تحریم های مرتبط با تروریسم خودخوانده واشنگتن علیه گروه های مقاومت از جمله مقاومت اسلامی نُجَباء است تا در سنا و مجلس نمایندگان به تصویب برسد.

کنگره ایالات متحده در این گزارش، نتیجه تحقیقات و بررسی های لایحه مزبور که پیش تر مطرح کرده بود را بر روی خروجی وبسایت رسمی خود قرار داد.

در این گزارش آمده است: کنگره در نتیجه تحقیقات خود پی برده است که آموزش، بودجه و تسلیحات نُجَباء از سوی نیروی قدس و سپاه پاسداران ایران تامین می شود و حزب الله لبنان، مستشار و آموزش دهنده آنان است.

این وبسایت حکومتی آمریکا افزوده است: نُجَباء نیروهای خود را برای حمایت از رژیم بشار اسد در سوریه مسقر کرده و از جمله نبردهای آنان در سوریه، حضور در محاصره حلب در سال 2016 بوده است.

گنگره درمورد دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء نیز نوشته است: نُجَباء به رهبری اکرم الکعبي از سوی وزارت خزانه داری آمریکا طبق دستور اجرایی 13438، متهم به تهدید صلح و ثبات در عراق شده است. الکعبي بنابر اعلام دولت ایالات متحده، در چندین حمله خمپاره ای و راکتی علیه منطقه بین المللی یا منطقه سبز (المنطقة الخضراء) بغداد در ابتدای سال 2008 شرکت داشته است.

همچنین افزوده است: الکعبي و سایر فرماندهان نُجَباء از دستورات [آیت الله العظمی سید] علی خامنه ای رهبری عالی ایران پیروی می کنند و در مارس 2016 نیز حمایت خود از حزب الله لبنان را اعلام کرده اند.

کنگره ایالات متحده در این گزارش، بر مواضع حمایتی خود نسبت رژیم غاصب صهیونیستی تاکید و اعلام کرد: سخنگوی نُجَباء در سال 2017 اظهار داشته که این گروه، واحدی را برای آزادسازی بلندی های جولان از کنترل اسرائیل تشکیل داده است و این گروه، نقش مهمی را در امنیت راه میان ایران و لبنان برای رساندن کمک های نظامی به حزب الله لبنان ایفا می کند.

گزارش مزبور تصریح کرده است: تحریم های توصیف شده در این بخش، تحریم های قابل اجرا برای یک فرد خارجی مطابق با دستور اجرایی شماره 13224 (50 U.S.C 1701) مرتبط با بلوکه کردن دارایی ها و ممنوعیت تراکنش بین افرادی که مرتکب، تهدید به ارتکاب و یا حمایت از تروریسم هستند.

این وبسایت حکومتی آمریکا در جمع بندی اتهامات فوق نوشت: بدین ترتیب، جنبش حزب الله نُجَباء از سوی ایالات متحده به عنوان گروه تروریستی خارجی شناخته می شود.

گنگره در پایان گزارش خود، روند اجرای لایحه را اینگونه شرح داد: در دوره ای 90 روزه بعد از تصویب این قانون، رییس جمهور موظف است تحریم های معین شده نسبت به جنبش حزب الله نُجَباء و افراد خارجی که مسئول، مامور و یا مرتبط با آن هستند را اعمال کند.

گفتنی است، وبسایت رسمی کنگره ایالت متحده آمریکا، لایحه «H. R. 4238» را بصورت اجمالی و بدون توضیح در تاریخ ١٣ آبان ١٣٩٦ اعلام کرده بود.

انتهای پیام/

loading...دانلود نرم افزار

نیازمندی های روز ایران

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

دیگران چه میخوانند

گزارش ها

گزارش تصویری فوتو کال فیلم

گزارش تصویری فوتو کال فیلم "خوک" مانی حقیقی در جشنواره برلین (+عکس)

انتقاد فیلیپین از گزارش اطلاعاتی آمریکا

انتقاد فیلیپین از گزارش اطلاعاتی آمریکا

کمیسیون عمران از «حادثه سقوط هواپیما» به هیئت رئیسه مجلس گزارش می‌دهد

کمیسیون عمران از «حادثه سقوط هواپیما» به هیئت رئیسه مجلس گزارش می‌دهد

وزرای کشور و اطلاعات از حوادث روز‌های اخیر گزارش دادند/ اهانت به پلیس را  تحمل نمی‌کنیم

وزرای کشور و اطلاعات از حوادث روز‌های اخیر گزارش دادند/ اهانت به پلیس را تحمل نمی‌کنیم

گزارش آخرین وضعیت گروه‌های منتقل‌کننده پیکر‌ها

گزارش آخرین وضعیت گروه‌های منتقل‌کننده پیکر‌ها

دستگاه‌های اجرایی موظف به ارائه گزارش کمک‌های بلاعوض خود به مجلس شدند

دستگاه‌های اجرایی موظف به ارائه گزارش کمک‌های بلاعوض خود به مجلس شدند

مردم: سلبريتي‌ها از کمک‌های زلزله‌زدگان گزارش دهند

مردم: سلبريتي‌ها از کمک‌های زلزله‌زدگان گزارش دهند

خودکفایی در محصولات کشاورزی تا چه میزان محقق شد؟/گزارش های عجیب از واردات محصولات زراعی و باغی!

خودکفایی در محصولات کشاورزی تا چه میزان محقق شد؟/گزارش های عجیب از واردات محصولات زراعی و باغی!

تبلیغات

مطالب جالب از سراسر وب

آسیاتک عینک ارزان