آسیاتل

بازدید: 19

ترکیب شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی مشخص شد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 801078
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ترکیب شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی را تعیین کردند.

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، ۲۴ آبان ۹۶) در جریان بررسی طرح نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی برای تأمین نظر شورای نگهبان برخی مواد این طرح را اصلاح کردند.

گفتنی است نمایندگان مجلس شورای اسلامی بند یک ماده ۵ این طرح را با ۱۵۹ رأی موافق، ۵ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از جمع ۲۱۶ نماینده حاضر به شرح زیر اصلاح کردند.

شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی به جای نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی تشکیل می شود.

همچنین نمایندگان ماده ۶ این طرح را با ۱۶۲ رأی موافق، ۱۴ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع به شرح زیر اصلاح کردند:

شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی به عنوان نهاد ملی به ریاست معاون اول رئیس جمهور، بدون ایجاد تشکیلاتی جدید با نقش سیاست گذاری در چارچوب اسناد بالادستی، برنامه ریزی کلان، تنظیم گری، تضمین کیفیت، طراحی و نظارت در اجرای نظام صلاحیت حرفه ای و نظارت بر آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی تشکیل می شود و اعضای آن به شرح زیر است:

۱-معاون اول رئیس جمهور (رئیس شورا) ۲-وزیر آموزش و پرورش، ۳-وزیر علوم تحقیقات و فناوری، ۴-وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۵-وزیر صنعت، معدن و تجارت، ۶-وزیر جهاد کشاورزی، ۷-وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۸-وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۹-رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، ۱۰-دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی (یک نفر از کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری و یک نفر از کمیسیون اجتماعی) با تصویب مجلس به عنوان ناظر، ۱۱- رئیس اتاق تعاون ایران، ۱۲-رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، ۱۳- رئیس اتاق اصناف ایران (بدون حق رأی)، ۱۴- سه نفر از متخصصین و صاحب نظران در آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی و بازار کار، (بدون حق رأی)

گفتنی است براساس تبصره یک این ماده افراد موضوع بند ۱۴ به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی و تصویب اکثریت اعضای دارای حق رأی شورای عالی انتخاب و با حکم معاون اول رئیس جمهور برای مدت چهار سال منصوب می شوند. انتخاب مجدد آنان بلامانع است.

براساس تبصره ۲ این ماده دبیرخانه شورای مذکور در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مستقر و دبیر آن توسط معاون اول رئیس جمهور (بدون حق رأی) منصوب می شود.

شایان ذکر است مطابق با تبصره ۳ این ماده سایر وزرا حسب مورد به دعوت رئیس شورا (بدون حق رأی) حضور می یابند.

همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۳۹ رأی موافق، ۵ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع ماده ۷ این طرح را اصلاح کردند که بر اساس آن "شورای عالی" جایگزین "نهاد ملی" شد و در تمام مواد این مصوبه عبارت "نهاد ملی" به "شورای عالی" تغییر می یابد.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت