آسیاتک

بازدید: 45

مصرف آسپرین در بارداری، مجاز است؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 801074
آسپیرین ارزان است، راحت به دست می‌آید و آن‌طور که برخی می‌گویند معجزه می‌کند.اما آیا برای سالم ماندن باید هر روز آسپیرین مصرف کنید؟


تحقیقات بیان می‌کند که این دارو در برابر حملات قلبی، سکته‌های مغزی، سرطان‌های گوناگون و حتی زایمان زودرس و پره‌اکلامپسی نقش حفاظتی دارد. پره‌اکلامپسی حالتی است که در طول بارداری فشار خون بالا رفته و به ارگان‌هایی مثل کلیه آسیب می‌زند.

اخیراً یک مطالعه دریافته که اسید سالیسیلیک، ماده فعال موجود در آسپیرین، پروتئینی را که در بیماری‌هایی مثل پارکینسون و آلزایمر وارد سلول‌های مغزی شده و پردازه مرگ آنها را به راه می‌اندازد، مسدود می‌کند.

اما دکتر دنیل کلسیگ، محقق مطالعه حاضر و استاد مؤسسه بویس تامپسون و دانشگاه کورنل می‌گوید: «در راستای تصمیم‌گیری برای مصرف آسپیرین، هنوز خیلی زود است که اثر حفاظتی در برابر بیماری‌های مغزی را جزء فواید در نظر بگیریم. اگرچه نتایج مطالعه ما هیجان‌انگیز هستند و به عنوان درمان احتمالی بیماری‌های زوال عصبی امیدبخش ظاهر شده‌اند، باید توسط مطالعات بسیار جامع‌تری پیگیری شوند. این مطالعات شامل آزمایش روی موش و مطالعات بالینی روی انسان خواهند بود.»


loading...

 • مصرف آسپرین در بارداری، مجاز است؟


  آسپیرین ارزان است، راحت به دست می‌آید و آن‌طور که برخی می‌گویند معجزه می‌کند.اما آیا برای سالم ماندن باید هر روز آسپیرین مصرف کنید؟
 • خوردن آسپرین در بارداری، مجاز یا غیر مجاز؟


  هفته سیزده بارداری هستم. تو سونو پی آی من یک و هشتاد و دو هست که دکترم گفت خیلی خطرناک هست واسه همین قرص آسپرین برایم تجویز کرد.
 • آسپرین در بارداری، مجاز یا ممنوع؟


  در این مقاله مزایا و معایب خوردن آسپرین در بارداری ذکر شده است.
 • تجویز آسپرین در بارداری، مجاز است؟


  یکی از قرص هایی که خانم ها فکر می کنند در طول بارداری مشکل ساز نیست آسپرین است. اما برخلاف تصور عموم، آسپرین عوارض جانبی زیادی دارد.
 • آسپرین در بارداری، مجاز یا ممنوع؟


  هیچ دارویی را در حاملگی در صورتی که مادر مشکلی نداشته باشد نباید تجویز کرد.
 • مصرف آسپرین قبل از بارداری


  دانستنی هایی داروئی درباره اثرات مصرف آسپرین بر افزایش باروری و اطلاعات کامل درباره آسپرین و فواید استفاده از آن را در این جا بیان می کنیم .
 • خطر مصرف آسپرین در بارداری


  مصرف بیش از حد ویتامین ها، الکل و استعمال سیگار در دوران بارداری نیز منجر به بروز ناهنجاری ها در نوزادان خواهد شد.
 • مصرف آسپرین در بارداری، کی قطع کنم؟


  من در هفته بیستم بارداری هستم و چندماهی میشه که به علت زیاد بودن هموگلوبین خونم آسپرین میخورم.
 • مصرف آسپرین در بارداری، خوب یا بد؟


  نتایج یک مطالعه جدید مشخص کرده است، برخی کارهای ساده نظیر مصرف روزانه آسپرین ممکن است از زنان باردار در مقابل شرایط پرخطر نظیر «پره اکلامپسی» محافظت ک
 • فواید مصرف آسپرین در بارداری


  آسپرین در برابر بیماری‌ های قلبی، سکته مغزی، انواع سرطان‌ها و حتی زایمان زودرس و پره اکلامپسی که یک بیماری دوران بارداری به خاطر افزایش فشار خون است،
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات

آسیاتک عینک ارزان