آسیاتل

بازدید: 64

شرکت آمریکایی سامانه دفاع موشکی «پاتریوت» به عربستان ارسال می‌کند

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 800641
اینک عربستان سعودی در مسیر مبدل شدن به دومین مشتری بین‌المللی بعد از امارات متحده عربی است که به سامانه ضد موشکی «تاد» دست می‌یابد.

شرکت آمریکایی سامانه دفاع موشکی «پاتریوت» به عربستان ارسال می کندبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، «لاکهید مارتین» از شرکت های بزرگ تسلیحاتی آمریکا در حال ارسال سامانه دفاع موشکی «پاتریوت» به عربستان است.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» اینک عربستان سعودی در مسیر مبدل شدن به دومین مشتری بین المللی بعد از امارات متحده عربی است که به سامانه ضد موشکی «تاد» دست می یابد.

بر اساس این گزارش، عربستان سعودی در حالی به شدت در پی تقویت قابلیت های نظامی است که تنش ها با ایران نیز افزایش می یابد.

عربستان هفته گذشته یک موشک شلیک شده انصار الله یمن به ریاض که عمقی ترین تهاجم به داخل این کشور بعد از آغاز نبرد نیروهای این کشور با یمن از سال 2015 به این سو بود را رهگیری کرد.

گزارش ها حاکیست که ظاهرا عربستان از سامانه موشکی پاتریوت مجهز به موشک های «ریتان ام آی ام-104» برای سرنگونی این موشک استفاده کرده است.

«تیمن کاهیل» معاون بخش دفاع هوایی و موشکی لاکهید مارتین روز سه شنبه به خبرنگاران حاضر در نمایشگاه هوایی دبی گفت که این شرکت بیش از هر زمان دیگری در حال دریافت تقاضا از سراسر جهان است.

تاد، توسط شرکت لاکهید مارتین ساخته شده و موشک های دشمن را نابود می کند. پتریوت نیز توانایی مقابله با موشک های بالستیک و کروز را در تمامی شرایط آب و هوایی و در هر ارتفاعی دارد. این سامانه توسط شرکت های ریتیان و لاکهید مارتین ساخته شده است.

انتهای پیام/

 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

تبلیغات

آسیاتک حمایت