آسیاتل

بازدید: 46

عامل اصلی مشکلات و تنش‌های منطقه را رژیم صهیونیستی است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 800512
امیل لحود شامگاه سه شنبه گفت : «همه مشکلات ما زیر سر اسرائیل، آمریکا و بیشتر کشورهای عربی خلیج فارس است».

عامل اصلی مشکلات و تنش های منطقه را رژیم صهیونیستی استبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، رئیس جمهور اسبق لبنان به درخواست برخی احزاب و شخصیت های سیاسی این کشور از حزب الله برای اتخاذ مواضع بی طرفانه واکنش نشان داد.

امیل لحود شامگاه سه شنبه گفت : «همه مشکلات ما زیر سر اسرائیل، آمریکا و بیشتر کشورهای عربی خلیج فارس است».

وی به استعفای «سعد الحریری» نخست وزیر لبنان در عربستان اشاره کرد و گفت که وی در تصمیم به استعفای خود آزاد نبوده و این مسئله بر وی تحمیل شد.

به نوشته شبکه «المیادین»، لحود گفت کسانی که در پس گفته های الحریری ایستاده اند، می خواهند لبنان را به فتنه ای سوق دهند که همه از آن متضرر خواهند شد.

وی گفت که در ابتدای بحران اخیر این نگرانی بود که لبنان به فتنه ای که دشمنان می خواستند، کشیده شود.

لحود به درخواست جریان المستقبل به ریاست سعد الحریری که طی چند روز گذشته از حزب الله خواست سیاست و موضع بی طرفانه اتخاذ کند و خلع سلاح شود، اشاره کرد و گفت: «از زمان تأسیس اسرائیل دیگر بی طرفی به پایان رسید و کرامت ما به ما اجازه نمی دهد که حق با ما باشد ولی سکوت اختیار کنیم».

وی در چرایی بحران اخیر و فشارهای عربستان بر لبنان گفت که آن ها در جنگ گسترده ای که علیه سوریه آغاز کرده بودند، میلیاردها دلار هزینه کردند و شکست خوردند؛ به همین دلیل امروز لبنان را تهدید می کنند.

امیل لحود اظهار داشت، شکست طرف مقابل از اسرائیل گرفته تا آمریکا، آن را مجبور به اعمال فشار بر لبنان کرد.

وی ادامه داد، فشارهایی که علیه لبنان اعمال می شود به درخواست و اشاره اسرائیل، آمریکا و کشورهای عربی خلیج فارس صورت می گیرد.

رئیس جمهور اسبق لبنان گفت اتخاذ مواضع بی طرفانه به نفع رژیم صهیونیستی بوده که به دنبال از بین بردن مقاومت در لبنان است.

وی گفت آنچه را که رژیم صهیونیستی به دنبال آن است، آمریکا و عربستان اجرا می کنند.

لحود به کشته شدن «رفیق الحریری» نخست وزیر ترور شده لبنان اشاره کرد و گفت که ترور وی به اشاره اسرائیل و آمریکا اتفاق افتاد تا از وی خلاص شوند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت که شکست محور آمریکا و اسرائیل، این محور را بر آن داشت که لبنان را تهدید به اشغال و حمله کنند.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشگر دربی مشخص شد

گزارشگر دربی مشخص شد

تبلیغات

آسیاتک حمایت