آسیاتک

بازدید: 11

سازمان سیا در پاکستان پرونده‌دار شد/ 24 نوامبر موعد رسیدگی در دادگاه

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 800312
دادگاه پاکستان با تشکیل پرونده علیه سازمان سیا این سازمان را در زمینه استفاده از پهپادهای آمریکایی برای کشتن مردم قبایلی پاکستان مقصر دانست.


به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، دادگاه پاکستان با تشکیل پرونده علیه سازمان سیا این سازمان را در زمینه استفاده از پهپادهای آمریکایی برای کشتن مردم قبایلی پاکستان مقصر دانست.

قاضی شوکت عزیز صدیقی مسئول بررسی پرونده عملیات پهپادهای آمریکایی در دادگاه اسلام آباد گفت: عملیات های سازمان سیا در خاک پاکستان برخلاف تمامیت ارضی و استقلال این کشور است بنابراین دولت همچنین وزارت کشور این موضوع را با جدیت پیگیری کنند.

«عبد الکریم خان» که برادرش «آصف اقبال» و فرزندش «زعیم الله» بر اثر حمله پهپادهای آمریکایی در 31 دسامبر سال 2009 در منطقه میر علی کشته شده بودند در دادگاه اسلام آباد علیه سازمان سیا تشکیل پرونده داد.

به گزارش نوای وقت، دادگاه بررسی پرونده سازمان سیا را به 24 نوامبر موکول کرد.

بعد از فراهم شدن مقدمه تشکیل پرونده علیه سرویس امنیتی آمریکا این پرونده علیه رئیس سازمان سیا در پاکستان تشکیل شد و دادگاه آن را پیگیری می کند.

دادگاه پاکستان در حال برقراری ارتباط با مردم محلی که از حملات پهپادهای آمریکایی در وزیرستان آسیب دیده اند، می باشد تا مدارک لازم برای ارائه به مقامات آمریکایی در دست داشته باشد.

بعد از تشکیل پرونده علیه «جاناتان بانک» رئیس سازمان سیا در پاکستان امکان تشکیل پرونده علیه تمام اعضای این سازمان فراهم شده است.

آمریکا در سال 2010 به سرعت «جاناتان بانک» را به بهانه اینکه جانش در خطر است از پاکستان خارج کرد قبل از وی «گریک پیترز» از دیگر روسای سازمان سیا نیز به علت فاش شدن نامش به سرعت از پاکستان گریخت.

یکی دیگر از روسای سازمان سیا که مجبور به فرار از پاکستان شد «مارک کارلتن» می باشد.

کارلتن در زمان حمله نیروهای آمریکایی به مخفی گاه «اسامه بن لادن» در «ابیت آباد» یکی از روسای مهم سازمان سیا در پاکستان بود.

تا کنون 3 رئیس سازمان سیا به بهانه های مختلف از پاکستان خارج شده اند اما پرونده آنها در دادگاه بسته نشده است.

در صورتی که این روند ادامه پیدا کند، واشنگتن مجبور خواهد شد تا رئیس سازمان اطلاعاتی خود را از پاکستان خارج کند.

کارشناسان پاکستانی معتقدند مهم نیست جاناتان بانک یا سایر روسای سازمان سیا در پاکستان مجازات شوند اما این موضوع باعث خواهد شد تا آمریکایی درآینده تمام مسائل را مورد سنجش قرار دهندو بعد از آن دست به اقدام بزنند.

حمله پهپادهای آمریکایی به پاکستان که پس از به قدرت رسیدن باراک اوباما در سال 2009 افزایش قابل ملاحظه ای یافت تاکنون باعث مرگ شمار زیادی از غیرنظامیان بی گناه شده است.

این موضوع موجب اعتراضات پی در پی مقامات اسلام آباد شده و احساسات ضد آمریکایی را در پاکستان به شدت افزایش داده است.

بعد از روی کار آمدن ترامپ حمله پهپادهای آمریکایی به خاک پاکستان ادامه پیدا کرد و مواضع شبکه حقانی در مناطق قبایلی این کشور هدف قرار گرفت.

انتهای پیام/

شارژ
loading...
دانلود نرم افزار

نیازمندی های روز ایران

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

دیگران چه میخوانند

گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش تمرین پرسپولیس

گزارش تمرین پرسپولیس

هشدار ارتش ایران به ۲ ناو بیگانه/ انتقاد فرمانده از بی‌توجهی به نخبگان/  فضای مجازی و ماشین بدون‌پلاک در اتوبان/ گزارش «سانحه قطار» بالاخره به بهارستان رسید/ تکذیب مذاکره موشکی با فرانسه، انگلیس و آلمان

هشدار ارتش ایران به ۲ ناو بیگانه/ انتقاد فرمانده از بی‌توجهی به نخبگان/ فضای مجازی و ماشین بدون‌پلاک در اتوبان/ گزارش «سانحه قطار» بالاخره به بهارستان رسید/ تکذیب مذاکره موشکی با فرانسه، انگلیس و آلمان

جزئیات گزارش ارائه شده به رئیس جمهور از حوادث اخیر

جزئیات گزارش ارائه شده به رئیس جمهور از حوادث اخیر

گزارش ارتش ترکیه از عملیات عفرین

گزارش ارتش ترکیه از عملیات عفرین

آقای نجفی گزارش عملکرد خود را ارائه دهید

آقای نجفی گزارش عملکرد خود را ارائه دهید

توصیف ذوالفقاری از مختصات گزارش ارائه شده به رئیس جمهور از حوادث اخیر

توصیف ذوالفقاری از مختصات گزارش ارائه شده به رئیس جمهور از حوادث اخیر

گزارش ویژه؛ برترین مثلث های هجومی قرن

گزارش ویژه؛ برترین مثلث های هجومی قرن

مطالب جالب از سراسر وب

آسیاتک عینک ارزان