آسیاتل

بازدید: 24

نظرسنجی جدید: اروپایی‌ها مشتاق برقراری روابط حسنه با روسیه هستند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 800290
نتایج یک نظرسنجی سه ملیتی از تمایل لهستانی‌ها و آلمانی‌ها به برقراری روابط نزدیک‌تر با روسیه خبر می‌دهد.

نظرسنجی جدید: اروپایی ها مشتاق برقراری روابط حسنه با روسیه هستندبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، بنیاد آلمانی «کوئربر» یک نظرسنجی در میان شهروندان سه کشور آلمان، لهستان و روسیه انجام داد که نتایج آن نشان داد اکثر لهستانی‎ها و آلمانی‎ها روسیه را بخشی از اروپا می دانند و مایلند روابط حسنه با این کشور برقرار کنند.

عنوان این نظرسنجی «روسیه در اروپا؛ جنگ سرد در ذهن مردم؟» است. 1000 نفر از هر کدام از کشورهای آلمان، لهستان و روسیه در آن شرکت کرده اند و به سوالاتی درباره روابط بین الملل پاسخ داده اند.

تقریباً تعداد آلمانی هایی که روسیه را بخشی از اروپا می دانند نسبت به نتایج نظرسنجی این بنیاد در سال گذشته 8 درصد افزایش یافته است. اینبار 5 درصد در آلمان و 57 درصد در لهستان با این گفته موافق بودند. این در حالی است که فقط 49 درصد روس ها این موضوع را تایید کردند. دلایل شرکت کنندگان برای اینکه روسیه را بخشی از اروپا می دانستند نزدیکی جغرافیایی این کشور بود.

اکثر شرکت کنندگان خواستار برقراری روابط نزدیک تر بین روسیه و اتحادیه اروپا هستند. اما این اشتیاق در میان روس ها به چشم نمی خورد. تمایل لهستانی ها و آلمانی ها برای برقراری روابط نزدیکتر با روسیه به ترتیب 80 و 95 درصد بود. این در حالی است که فقط 66 درصد روسی ها به این موضوع علاقمند هستند.

«گابریل ویدلکو» یکی از محققان اصلی این نظرسنجی اعلام کرد: «نتایج از افزایش شناخت هویت غیراروپایی در میان روس ها خبر می دهد. احتمالاً دلیل آن تفاوت تاریخی است».

انتهای پیام/

  تمایل اروپایی ها به برقراری روابط نزدیک با روسیه

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

تبلیغات

آسیاتک حمایت