آسیاتل

بازدید: 33

پاکستان به حمایت از مخالفان مسلح دولت افغانستان ادامه می‌دهد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 800109
فرمانده مرکز عملیات‌های اطلاعاتی نیروهای ناتو در افغانستان اعلام کرد که مقامات پاکستانی هنوز درباره تغییر رویکرد این کشور در قبال افغانستان به نتیجه‌ای نرسیده‌اند و به حمایت از مخالفان مسلح دولت افغانستان ادامه می‌دهند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان،، سرهنگ کورتیس بورنز فرمانده مرکز عملیات های اطلاعاتی نیروهای ناتو در افغانستان در نشست خبری در کابل گفت: مقامات پاکستانی درباره اینکه آیا به حمایت از مخالفان مسلح دولت افغانستان ادامه بدهند و یا اینکه فشارهای آمریکا و جامعه جهانی به پاکستان افزایش خواهند یافت بحث و گفت وگو می کنند.

وی در ادامه تصریح کرد پاکستان هنوز به حمایت از مخالفان مسلح دولت افغانستان ادامه می دهد و رویکرد اسلام آباد در قبال افغانستان هیچ تغییری نکرده است.

سرهنگ بورنز اظهار داشت:«ما نمی دانیم که پاکستان در درازمدت چکاری انجام خواهد داد، اما در کوتاه مدت هیچ تغییری در رویکرد آنها مشاهده نمی کنیم، ما هنوز شاهد حمایت این کشور از مخالفان مسلح دولت افغانستان هستیم.»

این مقام اطلاعاتی ناتو تصریح کرد پاکستان، روسیه، چین و سایر کشورهای منطقه فعالیت های شان در افغانستان را افزایش داده اند تا بتوانند در آینده این کشور نقش داشته باشند.

وی افزود این کشورها یا از افراد قدرتمند در حکومت وحدت ملی و یا هم از مخالفان مسلح دولت حمایت می کنند تا نفوذ آنها در این کشور را گسترش داده و در صورت تحقق گفت وگوهای صلح از منافع آنها نمایندگی کنند.

سرهنگ بورنز تاکید کرد برای پیوستن طالبان به روند صلح باید زمینه را مساعد کرد اما رهبران طالبان هنوز حاضر به گفت وگو با دولت افغانستان نیستند.

این در حالی است که اخیرا مقامات آمریکایی از پاکستان خواسته است تا مراکز امن گروه های تروریستی و مخالفان مسلح دولت در خاک پاکستان را سرکوب کند.

اما پاکستان همواره تاکید کرده است که مراکز امن تروریستی و مخالفان مسلح دولت در خاک پاکستان وجود ندارند و اسلام آباد از تروریسم حمایت نمی کند، زیرا این کشور خود قربانی تروریسم شده است.

اخیرا وزیر خارجه آمریکا در سفر به اسلام آباد فهرستی از رهبران طالبان و شبکه حقانی را به مقامات پاکستانی داده و خواستار اقدامات جدی این کشور علیه آنها شده بود.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

صنایع غذایی، سیمان و ساختمانی‌ها؛ گزینه های برتر سرمایه‌گذاری/ رشد پول، نکته نگران کننده گزارش آماری بانک مرکزی

صنایع غذایی، سیمان و ساختمانی‌ها؛ گزینه های برتر سرمایه‌گذاری/ رشد پول، نکته نگران کننده گزارش آماری بانک مرکزی

تبلیغات

آسیاتک حمایت