آسیاتل

بازدید: 103

شرکت‌های دانش بنیان نانو مواد پلیمری تولید کردند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 766044
یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید نانو مواد پلیمری شده است و توانسته آنرا به به یک شرکت تولید سینی فن خودرو عرضه کند.

به گزارش حوزه فن آوری های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ امیر حسنجانی روشن، مدیر تحقیق و توسعه یک شرکت دانش بنیان، پس از معرفی فعالیت شرکت، به بیان فرایند تبادل فناوری و عرضه ی نانومواد پلیمری پرداخت: «شرکت در سال ۱۳۵۱ تأسیس شده و این شرکت با بیش از چهار دهه فعالیت در زمینه ی تولید و ساخت قطعات تزریق پلاستیک، از جمله شرکت های پیشرو در صنایع پلیمری و پلاستیک های مهندسی است. در نمایشگاه صنعت خودرو با شرکت تولیدکننده ی سینی فن خودرو ارتباط برقرار شد. این شرکت از مشکلات سینی های فن خوردو رایج از جمله استحکام پایین این قطعات و همچنین مشکلات فروش آن ها گلایه داشت. ازاین جهت شرکت ما بر آن شد تا راهی را جهت رفع مشکلات سینی فن خودرو ارائه دهد. در این راستا یک همکاری سه جانبه بین شرکت ما به عنوان شرکت فناور، و شرکت تولید کننده سینی فن خودرو به عنوان شرکت متقاضی و ستاد ویژه ی توسعه ی فناوری نانو به عنوان نهاد ناظر شکل گرفت.»

وی ادامه داد: «در راستای همکاری شکل گرفته در مرحله ی اول، محصول گرانول پلی پروپیلن حاوی نانوذرات کربنات کلسیم در چند مرحله با فرمولاسیون های مختلف تولید و بهینه سازی شد و درنهایت پس از اخذ تأییدیه ی نانومقیاس از ستاد ویژه ی توسعه ی فناوری نانو، قرارداد تولید صنعتی این محصول بین شرکت های فناور و متقاضی بسته شد.»


استفاده از فناوری نانو در تولید سینی های فن خودرو علاوه بر اینکه موجب بهبود استحکام این قطعات می گردد، کاهش وزن قطعه را نیز در پی دارد. همچنین ازآنجایی که در این طرح از پلیمر های ترموپلاست به جای پلیمر های ترموست استفاده می گردد، بنابراین قطعه ی نهایی یک قطعه ی قابل بازیافت خواهد بود. لازم به ذکر است که قیمت قطعه نهایی کمتر از قیمت نمونه های مشابه خارجی است.


به گفته ی حسنجانی در حال حاضر میزان تولید گرانول های حاوی نانوذرات ۱۲۰ تا ۱۵۰ تن در سال است که در صورت گسترش همکاری ها با شرکت های متقاضی دیگر دو تا سه برابر خواهد شد.این شرکت دانش بنیان به دنبال تعمیم کاربرد گرانول های نانویی برای تولید قطعات دیگر خودرو است. گرانول های پلی پروپیلن حاوی نانوذرات کربنات کلسیم در شهریور ماه ۱۳۹۶ موفق به اخذ گواهینامه نانومقیاس از ستاد ویژه ی توسعه ی فناوری نانو شده است.

انتهای پیام/

 

تولید نانو مواد پلیمری به وسیله محققین ایرانی

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

تبلیغات

آسیاتک حمایت