آسیاتل

بازدید: 107

حاجی‌دلیگانی: گزارش کمیسیون امنیت ملی عینا همان گزارش دولت است/لاریجانی: این گزارش فقط مبتنی بر گزارش دولت نبود

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 757338
نماینده شاهین‌شهر گفت: گزارش کمیسیون امنیت ملی درباره برجام داد با همان قلم دولت نوشته شده بود.

حاجی دلیگانی: گزارش کمیسیون امنیت ملی عینا همان گزارش دولت است/لاریجانی: این گزارش فقط مبتنی بر گزارش دولت نبودبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در جلسه علنی امروز طی تذکری شفاهی اظهار کرد: به نظر می رسد در این گزارشی که کمیسیون امنیت ملی داد به نوعی همان قلمی آمده که نماینده دولت نوشته و اگر دو گزارش را با هم تطبیق دهیم انگار کاملا یکی است.

وی ادامه داد: این در حالیست که وظیفه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی این بوده که این گزارش را تجزیه و تحلیل کند و ببیند قوانینی که ما مصوب کردیم اجرا شده است یا خیر و نتیجه را به مجلس گزارش دهد.

نماینده مردم شاهین شهر با تاکید بر اینکه در راستای تهیه گزارش باید کمیسیون امنیت ملی گزارش هایی را از دستگاه های مختلف و وزارتخانه ها می گرفت و همچنین گزارشی را از سطح بین الملل جمع آوری می کرد، گفت: همچنین لازم بود پیشنهاداتی را در گزارش خود مخصوصا جاهایی که آمریکایی ها به دنبال فشارآوردن به کشورمان می باشد، می آورد.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: کمیسیون امنیت ملی باید با لحاظ کردن این موارد به ما گزارش می داد نه اینکه گزارشی که دولت نوشته است را خلاصه تر یا مفصل تر در مجلس بیان کند و به نظر می رسد با سوگندی که یاد کردیم همخوانی ندارد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: گزارشی که کمیسیون داد از باب اهمیت موضوع و فقط مبتنی بر گزارش دولت نیست.

رئیس مجلس اظهار کرد: اگر قسمت آخر گزارش را ملاحظه کنید هم تجزیه و تحلیل شده و هم موارد نقض عهد و پیشنهاداتی که کمیسیون داده آمده است.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش گاردین از خشونت علیه داوران فوتبال با تصویری از ملی پوشان ایران

گزارش گاردین از خشونت علیه داوران فوتبال با تصویری از ملی پوشان ایران

موج ورودی نقدینگی با انتشار گزارش‌های 6ماهه/ پیشنهاد ارزنده روی میز سهامداران جدید

موج ورودی نقدینگی با انتشار گزارش‌های 6ماهه/ پیشنهاد ارزنده روی میز سهامداران جدید

گزارشی تکان دهنده از ازدواج کودکان در یک روستا

گزارشی تکان دهنده از ازدواج کودکان در یک روستا

تبلیغات

آسیاتک حمایت