آسیاتل

بازدید: 19

باب کورکر: ترامپ به روند حل دیپلماتیک بحران کره شمالی ضربه می زند

منبع : سایت خبری نامه نیوز کد خبر: 748599
سناتور جمهوری خواه آمریکا با انتقاد از ترامپ گفت اظهارات وی به روند حل دیپلماتیک بحران کره شمالی ضربه می زند.
 «باب کورکر» سناتور جمهوری خواه ایالت تنسی سیاست ها و اظهارات «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در خصوص کره شمالی را به باد انتقاد گرفت.

به گزارش نامه نیوز، وی در گفتگو با شبکه سی بی اس گفت در حالی که وزیر خارجه با چین مذاکره می کند و در تلاش برای حل بحران کره شمالی است، ترامپ با اقدامات و اظهارات خود به این تلاش ها ضربه می زند.

کورکر در انتقاد به توییت های ترامپ که وی در آن رهبر کره شمالی را «مرد موشکی» نامیده بود هشدار داد اینگونه اظهارات دو طرف را به سوی رویارویی نظامی سوق می دهد.

به گفته این سناتور آمریکایی، مقامات این کشور ترجیح می دهند بحران کره شمالی با مذاکره و از طریق مسالمت آمیز حل و فصل شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به یکی دیگر از توییت های ترامپ که در آن گفته شده بود مذاکره با پیونگ یانگ وقت تلف کردن است، واکنش نشان داد و تاکید کرد تمسخر رهبر یک کشور و اظهاراتی از این دست شرایط را دشوارتر می سازد.

کورکر از رئیس جمهور آمریکا خواست به جای انتقاد از اقدامات تیلرسون و ماتیس، از تلاش های وزیر خارجه و وزیر دفاع خود برای کاستن از تنش ها حمایت کند

گفتنی است ماتیس در سفر به کره جنوبی که روز شنبه پایان یافت تاکید کرد آمریکا همچنان بر استفاده از دیپلماسی برای حل بحران هسته ای کره شمالی متمرکز است.

ترامپ قرار است سوم نوامبر سفری را به ژاپن، کره جنوبی، چین، ویتنام و فیلیپین انجام دهد. این نخستین سفر دوره ای وی به آسیا از زمان به قدرت رسیدن در ماه ژانویه به شمار می رود.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

تبلیغات

آسیاتک حمایت