آسیاتل

بازدید: 110

مسئولان نظارتی از ورود پرتقال‌های رنگی به بازار جلوگیری کنند/ پرتقال با رنگ طبیعی در بازار نداریم

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 745956
رئیس اتحادیه باغداران با بیان اینکه هنوز پرتقال‌های شمال به رنگ طبیعی خود نرسیده اند گفت: بیشتر پرتقال‌های موجود در بازار زودتر از زمان موعد چیده شده و با رنگ آمیزی در بازار عرضه شده اند و این درحالی است که پرتقال‌های شمال حدود یک ماه دیگر به رنگ مطلوب خود می رسند.

مجتبی شادلو در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان با بیان اینکه اطلاع رسانی های لازم از سوی اتحادیه به باغداران در خصوص رنگ آمیزی پرتقال ها داده شده عنوان کرد: این امر از نظر اخلاقی جزء وظایف اتحادیه محسوب می شود و سعی شده است تا به موقع اطلاع رسانی های لازم به مردم و باغداران انجام شود.

وی افزود: در برخورد با متخلفان در بحث رنگ آمیزی پرتقال ها اتحادیه اهرمی برای دخالت و جلوگیری از این اقدام در دست ندارد و بخش نظارتی و مسئولان در تعزیرات باید از ورود پرتقال های رنگی به بازار جلوگیری کنند.

رئیس اتحادیه باغداران با اشاره به سرمای شدید هوا در سال گذشته خاطرنشان کرد: باغداران از ترس سرما و یخ زدگی درختان ، محصولات خود را پیش از موعد جمع آوری کرده و با رنگ آمیزی به بازار عرضه می کنند.

شادلو در ادامه افزود: این کار اقدامی غیرمنطقی بوده و طعم، مزه و کیفیت پرتقال های تولیدی را زیر سوال می برد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر پرتقال های شمال کشور به رنگ طبیعی و مطلوب نرسیده اند اظهار کرد: حدود یک ماه دیگر پرتقال های شمال به رنگ طبیعی خود رسیده و آبدار می شوند و درحال حاضر پرتقال ها با رنگ مصنوعی در بازار عرضه شده اند.

رئیس اتحادیه باغداران با اشاره به پرتقال های جنوب کشور عنوان کرد: برخی از پرتقال های موجود در بازار که تقریبا دورنگ هستند رنگ طبیعی داشته و از جنوب کشور به بازار عرضه شده اند که می توان از آن ها استفاده کرد.

شادلو در ارتباط با اقدامات انجام شده برای جلوگیری از سرمازدگی احتمالی درختان در سال جاری گفت: اگر سرما مشابه سال گذشته باغداران را غافلگیر کند اقدام خاصی برای جلوگیری از سرمازدگی درختان نمی توان انجام داد و دوباره به باغات کشور خسارت خواهد زد.

وی در خصوص پیشنهادات کمکی به باغداران در این روز ها گفت: بهتر است در صورت رسیدن میوه های درخت در همان روز های اولیه برداشت انجام شود و میوه ای روی درخت باقی نماند از این رو بعد از چیدن میوه ها آن ها را در انبار های مطمئنی ذخیره کنند تا بتوان سرما را کنترل کرد و از خسارت های احتمالی جلوگیری کرد.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت