آسیاتل

بازدید: 35

گفتگوی تلفنی اردوغان و پوتین درباره تحولات سوریه و روابط دوجانبه

منبع : صدا و سیما کد خبر: 744502
روسای جمهور ترکیه و روسیه، روابط و مناسبات دوجانبه، تحولات اوضاع در سوریه و آخرین تلاشها برای حل بحران این کشور را بررسی کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری آناتولی از آنکارا، روسای جمهور ترکیه و روسیه در گفتگویی تلفنی روابط دو جانبه آنکارا و مسکو و تازه ترین تحولات سوریه را بررسی کردند.
دفتر ریاست جمهور ترکیه شنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین در یک گفتگوی تلفنی، روابط و مناسبات دوجانبه ترکیه و روسیه ، تحولات اوضاع در سوریه و آخرین تلاشها برای حل بحران این کشور را بررسی کردند.
بر اساس بیانیه دفتر ریاست جمهور ترکیه، اردوغان و پوتین در زمینه همکاری دو کشور به ویژه در زمینه ساخت نیروگاه هسته ای «آق قویو» در ترکیه گفتگو کردند. روسای جمهور ترکیه و روسیه بر ضرورت اتخاذ گامهای ضروری برای تقویت همکاری دو جانبه و توسعه مبادلات تجاری میان آنکارا و مسکو تاکید کردند.
اردوغان و پوتین همچنین دور بعدی گفتگوهای صلح سوریه در آستانه قزاقستان را که قرار است در اواخر ماه اکتبر برگزار شود، مورد بررسی قرار دادند. روسای جمهور ترکیه و روسیه با بررسی آخرین تحولات اوضاع در استان ادلب در شمال غرب سوریه، بر اهمیت ادامه همکاری و همگرایی مشترک دو کشور تاکید کردند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

تبلیغات

آسیاتک حمایت