آسیاتل

بازدید: 19

ترامپ: روسیه به تلاش‌های آمریکا برای حل بحران کره‌شمالی آسیب می‌زند

منبع : انتخاب کد خبر: 737005
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد، روسیه به تلاش های واشنگتن در راستای رهایی از تسلیحات اتمی کره شمالی لطمه می زند؛ در حالی که چین در این زمینه مفید و کمک کننده بوده است.

به گزارش انتخاب، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت: اگر آمریکا روابط بهتری با روسیه داشت، حل مساله هسته ای کره شمالی آسان تر می شد.

ترامپ: روسیه به تلاش های آمریکا برای حل بحران کره شمالی آسیب می زند

وی درباره وضعیت کره شمالی گفت: چین در این زمینه به ما کمک می کند اما روسیه مسیر دیگری را انتخاب کرده و به تلاش های ما لطمه می زند.

کره شمالی در چند ماه اخیر یک سری آزمایش های تسلیحاتی انجام داده که باعث افزایش تنش ها و ایجاد جنگ لفظی میان ترامپ و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی شده است.

ترامپ همچنین چین را برای کمک در مهار کردن برنامه اتمی کره شمالی تحت فشار گذاشته؛ چراکه پکن تنها متحد مهم و بزرگ کره شمالی است.

روابط میان آمریکا و روسیه به خاطر ادعای مداخله مسکو در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی آمریکا، الحاق شبه جزیره کریمه اوکراین به مسکو و حمایت روسیه از دولت سوریه خدشه دار شده است.

ترامپ گفت: فکر می کنم می توانستیم روابط خوبی با روسیه داشته باشیم. به نظر من اگر روابط خوبی با روسیه داشتیم، مسأله کره شمالی راحت تر حل می شد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

تبلیغات

آسیاتک حمایت