آسیاتک

بازدید: 30

هشدار سنای روسیه درباره خروج آمریکا از برجام

منبع : عصر ایران کد خبر: 734995
هیچ مبنایی برای قطع همکاری با ایران در چارچوب برنامه هسته ای ایران وجود ندارد.


شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) با صدور بیانیه ای با اشاره به خطر تعلیق اجرای برجام از سوی ترامپ، از کنگره آمریکا خواستار حفظ این توافق هسته ای بین المللی شد.

به گزارش ایرنا، شورای فدراسیون روسیه امروز(چهارشنبه) در بیانیه ای جامعه جهانی و از جمله کنگره امریکا را موظف به ادامه تلاش ها برای حفظ برجام دانست و خروج از آن را دارای تاثیرات سوء در حل مسائل کشورهای دیگر از جمله مسئله کره شمالی اعلام کرد.

این بیانیه در پایگاه اینترنتی شورای فدراسیون روسیه منتشر و با احساس خطر تاکید می کند که در حال حاضر اجرای این توافق بین المللی به دلیل راهبرد جدید امریکا در خصوص ایران که توسط دونالد ترامپ اعلام شده، با خطر شکست روبرو است. راهبردی که در چارچوب آن اقدامات یکجانبه ایالات متحده در بر علیه ایران در صورت نقض این معاهده نامه بین المللی تا حروج کامل از برجام بررسی می شود.

به عقیده سناتورهای روسیه چنین اقدامی می تواند روند حل مسئله هسته ای ایران را برای چند دهه به عقب بیاندازد و اعتماد به توانایی قدرتهای جهانی برای حضور بعنوان اعضای مسئولیت پذیر در روابط بین الملل را از بین ببرد.

در بیانیه در مورد اقدام آمریکا علیه برجام و خروج از این توافق هشدار داده شده است: این اقدام می تواند خسارت غیر قابل جبرانی را به پروسه عدم گسترش سلاح های هسته ای وارد کرده و تاثیر فوق العاده منفی بر حل مسائل مشابه در حوزه برنامه هسته ای سایر کشورهای جهان بر جای خواهد گذاشت.»

شورای فدراسیون بصورت مصرانه به اعضای کنگره امریکا پیشنهاد می کند از تمامی منابع موجود برای جلوگیری از این شرایط فوق العاده خطرناک استفاده نمایند.

نمایندگان شورای فدراسیون روسیه تاکید کرده اند: هیچ مبنایی برای قطع همکاری با ایران در چارچوب برنامه هسته ای ایران وجود ندارد.

شارژ
loading...
دانلود نرم افزار

نیازمندی های روز ایران

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

دیگران چه میخوانند

گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

هشدار ارتش ایران به ۲ ناو بیگانه/ انتقاد فرمانده از بی‌توجهی به نخبگان/  فضای مجازی و ماشین بدون‌پلاک در اتوبان/ گزارش «سانحه قطار» بالاخره به بهارستان رسید/ تکذیب مذاکره موشکی با فرانسه، انگلیس و آلمان

هشدار ارتش ایران به ۲ ناو بیگانه/ انتقاد فرمانده از بی‌توجهی به نخبگان/ فضای مجازی و ماشین بدون‌پلاک در اتوبان/ گزارش «سانحه قطار» بالاخره به بهارستان رسید/ تکذیب مذاکره موشکی با فرانسه، انگلیس و آلمان

گزارش تمرین پرسپولیس

گزارش تمرین پرسپولیس

نتایج گزارش کمیته ملی پلاسکو چه بود؟

نتایج گزارش کمیته ملی پلاسکو چه بود؟

جزئیات گزارش ارائه شده به رئیس جمهور از حوادث اخیر

جزئیات گزارش ارائه شده به رئیس جمهور از حوادث اخیر

گزارش «زلزله غرب کشور»  و «سانحه برخورد قطار» نهایی شد/ قرائت در صحن علنی؛ به زودی

گزارش «زلزله غرب کشور» و «سانحه برخورد قطار» نهایی شد/ قرائت در صحن علنی؛ به زودی

آقای نجفی گزارش عملکرد خود را ارائه دهید

آقای نجفی گزارش عملکرد خود را ارائه دهید

توصیف ذوالفقاری از مختصات گزارش ارائه شده به رئیس جمهور از حوادث اخیر

توصیف ذوالفقاری از مختصات گزارش ارائه شده به رئیس جمهور از حوادث اخیر

مطالب جالب از سراسر وب

آسیاتک عینک ارزان