آسیاتل

بازدید: 53

پترائوس: جنگ هسته ای با کره شمالی بعید است

منبع : صدا و سیما کد خبر: 727183
دیوید پترائوس رئیس پیشین سیا با بیان اینکه جنگ هسته ای آمریکا با کره شمالی بسیار بعید است گفت هدف از لحن جنگ طلبانه کاخ سفید درقبال این کشور تقویت موضع آمریکا در مذاکرات با چین است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما  به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیوید پترائوس ژنرال آمریکایی و رئیس پیشین سیا ( سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا ) با بیان اینکه جنگ هسته ای آمریکا با کره شمالی بسیار بعید است گفت هدف از لحن جنگ طلبانه کاخ سفید درقبال این کشور تقویت موضع آمریکا در مذاکرات با کشوری دیگر است.
پترائوس افزود مهم نیست این تنش ها تا چه حد افزایش یابد، اما بدون شک منجر به جنگی هسته ای علیه کره شمالی نخواهد شد. هدف از لحن تند دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا طرفی کاملا متفاوت است و آن کسی نیست جز شی جینپینگ رئیس جمهور چین.
وی در مصاحبه با « ای بی سی نیوز » تصریح کرد: هدف ترامپ جلب توجه شی جینپینگ است تا اینکه چین مهار واقعی کشوری را آغاز کند که 90 درصد تجارت آن با پکن است.
­پترائوس گفت: من فکر نمی کنم جنگی هسته ای رخ دهد. در حقیقت همه اینها نوعی راهبرد است تا چین متوجه شود دولت کنونی آمریکا در مقایسه با دولت های قبلی کاملا فرق می کند و از دیدگاه رئیس جمهور فعلی آمریکا، کره شمالی قادر است شهری را در آمریکا با سلاح هسته ای هدف قرار دهد.
به رغم گزارش های منتشر شده درباره وجود اختلاف هایی بین ترامپ و رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا، پترائوس افزود هر دو آنها در تلاش برای مهار کره شمالی، چین را هدف قرار داده اند. هدف اصلی چین است.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

تبلیغات

آسیاتک حمایت