آسیاتل

بازدید: 21

سالانه 9 میلیون نفر در جهان به‌ علت پیامدهای آلودگی هوا می‌میرند

منبع : صدا و سیما کد خبر: 725822
به نوشته نشریه پزشکی لانست، سالانه 9 میلیون نفر از جمعیت جهان به علت پیامدهای ناشی از آلودگی هوا، جان خود را از دست می دهند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما  به نقل از شبکه خبری فرانس بیست و چهار، به نوشته نشریه پزشکی لانست، سالانه 9 میلیون نفر از جمعیت جهان به علت پیامدهای ناشی از آلودگی هوا، جان خود را از دست می دهند.
خبرنگار شبکه خبری فرانس بیست و چهار گزارش داد: براساس گزارشی که به تازگی در نشریه پزشکی لانست انتشار یافته است، سالانه نزدیک به 9 میلیون نفر از جمعیت جهان به علت پیامدهای ناشی از آلودگی هوا، جان خود را از دست می دهند که حدود 5 درصد این آمار مربوط به فرانسه است.
چهل تن از شهرداران کلان شهرهای عضو انجمن بین المللی «سی40» از جمله بوگوتا، کیپ تاون، کیتو، توکیو، لس آنجلس امروز در نشست دو روزه این انجمن در پاریس حضور دارند. محور اصلی نشست امسال آلودگی هوا است. در حال حاضر 91 شهر بزرگ جهان عضو این انجمن هستند. شرکت کنندگان در این نشست به بررسی ابداعات و راه حلهایی برای مقابله با چالشهای مشترک در زمینه هایی همچون مسکن و حمل و نقل می پردازند.
در این نشست رئیس کمیته بین المللی المپیک هم حضور دارد و این فرصتی مناسب برای پاریس میزبان المپیک سال 2024 است که شهردارش قصد دارد المپیکی دوستدار محیط زیست برگزار کند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اژه‌ای: بازنشسته نشده‌ام/ مردم فعالیت بازنشستگان را گزارش دهند

اژه‌ای: بازنشسته نشده‌ام/ مردم فعالیت بازنشستگان را گزارش دهند

تبلیغات

آسیاتک حمایت