آسیاتک

بازدید: 22

برای مقابله با فرار مالیاتی با دیوارهای بلند و تله‌های انفجاری روبه‌رو می‌شویم/ همراهی برخی نمایندگان با فراریان مالیاتی

منبع : فارس نیوز کد خبر: 716079
رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: برای عدم اخذ اطلاعات اقتصادی به سازمان مالیاتی فشار می‌آورند، اما بدانند از سوی هر کس باشد به معنای همراهی با فراریان مالیاتی است و و از کسانی که خود قانونگذارند، تعجب می‌کنم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سیدکامل تقوی نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی کشور امروز در کارگاه آموزشی کشف و پی جویی جرائم مالیاتی در جمع رؤسا و سران تحقیق ادارات مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی ناجا با اشاره به مبارزه سازمان با فرار مالیاتی اظهار داشت: هرکدام از راه های مبارزه و شفافیت را در پیش می گیریم، با دیوارهای بلند بتنی که پشت آن تله های انفجاری برای سازمان مالیاتی چیده شده است، روبه رو می شویم و به محض آنکه سراغ هرکدام می رویم، فریادها بلند می شود، اظهار داشت: در سال 95 یک میلیون و 200 هزار برگ قطعی مالیاتی برای مؤدیانی که خوداظهار داشتند، صادر شد. 

وی تأکید کرد: فرار مالیاتی، ظلم به جامعه است، زیرا از امنیت کشور و امکانات و تجهیزات و فضای زیربنایی و کسب و کار استفاده می کنند و به همه راه های قانونی و غیرقانونی متوسل می شوند که مالیات ندهند. 

رئیس کل سازمان امور مالیاتی، گام اول مبارزه با فرار مالیاتی را شناسایی مؤدیان حقیقی و حقوقی دانست و افزود: برای این راه باید اطلاعات اقتصادی داشته باشیم، باید درآمدها شفاف شود، خیلی ها شعار شفافیت می دهند، اما عمل نمی کنند، ما به آنها می گوییم برای شفافیت، حمایت نمی خواهیم، مانع ایجاد نکنید و دست ما را نبندید، آنهایی که باید ما را نوازش کنند، به ما تازیانه نزنند. 

تقوی نژاد یادآور شد: عده ای عامدانه و با اطلاع از قانون شفافیت مالیاتی با آن مبارزه می کنند، خاضعانه از مسئولان نظام و قوا استدعا می کنم، برنامه ای که برای مبارزه با فرار مالیاتی برداشته شده در گام اول خفه نشود. 

وی گفت: برای عدم اخذ اطلاعات اقتصادی به سازمان امور مالیاتی فشار می آورند و این از سوی هر کس یا گروهی باشد، به معنای همراهی با فراریان مالیاتی است. 

رئیس کل سازمان امور مالیاتی تلویحا به نامه یکی از نمایندگان مجلس در مورد همراهی با موضوع لغو بررسی حساب های بانکی پنج سال گذشته مؤدیان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: من از کسانی که خود قانونگذارند تعجب می کنم، مگر عدم اطلاع از قانون باید مانع اجرای قانون شود، چه حقی دارید که ذهن جامعه را مشوش می کنید؟ 

ادامه دارد... 

انتهای پیام/ب


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

تحلیل گزارش مرکزپژوهش هاي مجلس از وضعیت سازمان تامین اجتماعی

تحلیل گزارش مرکزپژوهش هاي مجلس از وضعیت سازمان تامین اجتماعی

ترافیک سنگین در 3 بزرگراه تهران/تصادف گزارش نشده است

ترافیک سنگین در 3 بزرگراه تهران/تصادف گزارش نشده است

گزارش تصویری/پاکسازی یکی از مهمترین مقرهای داعش توسط نُجَباء

گزارش تصویری/پاکسازی یکی از مهمترین مقرهای داعش توسط نُجَباء

تبلیغات

آسیاتک