آسیاتل

بازدید: 46

انتقاد بوش و اوباما از سیاست های تفرقه انگیز ترامپ

منبع : صدا و سیما کد خبر: 713620
رئیسان جمهور اسبق و سابق آمریکا ضمن انتقاد از سیاست‌های دولت ترامپ، از بروز اختلافات عمیق در آمریکا ابراز نگرانی کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی یورونیوز؛ جورج دبلیو بوش و باراک اوباما روسای جمهور پیشین آمریکا به انتقاد از سیاست های تفرقه بر انگیز دونالد ترامپ پرداختند.
جورج دبلیو بوش و باراک اوباما روسای جمهور پیشین آمریکا از سیاست های تفرقه انگیز دونالد ترامپ انتقاد کردند. اوباما و بوش ضمن انتقاد از سیاست های دولت ترامپ، از بروز اختلافات عمیق در آمریکا ابراز نگرانی کردند. اوباما و بوش که هر دو از روسای جمهوری پیشین آمریکا و به ترتیب از حزب دموکرات و جمهوری خواه بوده اند، در دو سخنرانی جداگانه سیاست های دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی این کشور را مورد انتقاد قرار دادند.
باراک اوباما با حضور در کمپین انتخاباتی «فیل مورفی» نامزد دموکرات ها برای فرمانداری ایالت نیوجرسی به انتقاد از سیاست های دولت پرداخت بی آن که به طور مستقیم نامی از دونالد ترامپ به میان آورد. وی تصریح کرد:« ما سیاست های تفرقه برانگیز و سیاست های مبتنی بر ترس را رد کرده و نمی پذیریم. ما از سیاست هایی حمایت می کنیم که همگان را به حساب آورد و برای هر فردی شانسی در نظر بگیرد. سیاست هایی که برای همه انسان ها، شان و ارزش در نظر بگیرد، و مبتنی بر امید باشد.»
باراک اوباما که چهل و چهارمین رئیس جمهوری آمریکا بوده است در انتقاد از دولت دونالد ترامپ گفت: « شاهد سیاست هایی هستیم که گویی به پنجاه سال پیش بازگشته ایم». وی افزود: «ما در قرن بیست و یکم زندگی می کنیم نه قرن نوزدهم و جهان به ما به عنوان یک الگو نگاه می کند».
از سوی دیگر جورج دبلیو بوش که در فاصله بین سال های دو هزار و یک تا دو هزار و نه میلادی ریاست جمهوری آمریکا را بر عهده داشته است، در کنفرانسی پیرامون « آزادی، تجارت آزاد و امنیت» بی آن که نامی از دونالد ترامپ مطرح نماید، سیاست های وی را مورد انتقاد قرار داد. وی گفت: « ارعاب، تعصب و سوء ظن، در زندگی اجتماعی ما و در سطح ملی انعکاسی پیدا کرده است، و همین امر باعث بروز خشونت و تعصب در جامعه می شود و آموزش اخلاقی کودکان مان را تضعیف می کند.
گام اول برای انتقال ارزش های مدنی این است که بر اساس آنها زندگی کنیم و با آنها سازگار باشیم.» جورج بوش که در «انستیتو بوش» در نیویورک سخن می گفت، با تاکید بر اهمیت نقش مهاجران و تجارت بین المللی تصریح کرد: « مهاجران و تجارت بین المللی دو موضوعی هستند که دونالد ترامپ آنها را در مدتی که به کاخ سفید راه یافته، مورد حمله قرار داده است.»
وی افزود: «ملی گرایی تخریب شده و به سیاست های بومی گرایانه نزول پیدا کرده است. مهاجرت همواره برای آمریکا حرکت را به ارمغان آورده و این موضوع مورد غفلت قرار گرفته است.» جورج دبلیو بوش با انتقاد از سیاست های اقتصادی ترامپ گفت: «مشاهده می کنیم که اعتماد به ارزش های بازار آزاد و تجارت بین المللی کم رنگ شده است در حالی که فراموش کرده ایم که عامل ایجاد نزاع، بی ثباتی و فقر ، سیاست های حمایت گرانه هستند.»
انتقادهای صورت گرفته توسط بوش و اوباما به دولت دونالد ترامپ نشان دهنده نگرانی های گسترده در آمریکا چه در میان جمهوری خواهان و چه در میان دموکرات ها در ارتباط با سیاست های دونالد ترامپ است.

 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت