آسیاتل

بازدید: 32

پرداخت یارانه غیرمستقیم به محصولات وارداتی

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 706053
وزیر کشاورزی گفت: برای تشویق به صادرات محصولات کشاورزی، افراد با صادرات محصولات خود می توانند میوه های دیگر را با تعرفه ترجیهی وارد کنند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، محمود حجتی در حاشیه جلسه هئیت دولت گفت: دولت و قانون قیمت تضمینی را مقرر کرده و در این قیمت تضمینی به تمام مراکز مربوطه ابلاغ شده و به موقع مسئولان اعلام و حضور پیدا خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه برخی از محصولات قیمت فروش آن بیشتر از قیمت تضمینی است، گفت: به طور مثال سیب درختی از نمونه این محصولات است.در سال جاری وضع سیب درختی ما خوب است و روز گذشته جشنواره سیب را در دماوند برگزار شد که به نوعی جشن شکرگزاری سیب نامیده می شود و تمهیداتی برای صادرات این میوه پیش بینی شده، به گونه ای که هر شخصی که سیب صادر می کند بتواند موز با تعرفه ترجیهی وارد کند، به عبارت دیگر یارانه غیرمستقیم در ارتباط با کشمش، سیب و محصولات دیگر پرداخت می شود.

وزیر کشاورزی تصریح کرد: در خصوص صادرات باید تسهیلات دیگری پرداخت می شود تا بازار آرام شکل گیرد.

حجتی در خصوص برخورد با دلال های میوه گفت: دولت برای خرید تضمینی ورود می کند ولی در ارتباط بازار، دولت وارد خرید و فروش نمی شود. این بحثی است که در دوران مدیریت من بوده و آرام آرام بحث زنجیره تولید در شاخه های مختلف از مزرعه تا سفره در حال شکل گیری است.

وی عنوان کرد: برای تکمیل زنجیره تولید می توان از صادرکنندگان، باغداران و در اختیار قرار دادن میادین اصلی کلان شهرها می توان در بهبود شرایط گام برداشت.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

تبلیغات

آسیاتک حمایت